Два дні тому у мережі з'явилася стаття "Чому українців не цікавить україномовний YouTube?" Я якось не звернув на це особливої уваги, тому що знаю багато хороших українськомовних ресурсів, які теж не користуються особливою популярністю серед українців, оскільки є схожі ресурси російською мовою (переважно й локалізованих у Росії), які більше "розкручені", тому частіше потрапляють на очі в пошукових системах, та й самі користувачі інтернету часто вказують пошукові запити саме російською мовою.

Всім відомо, що в нас час найпопулярнішими ресурсами в мережі являються так звані соціальні мережі – інтернет-ресурси, які дозволяються користувачам оперативно спілкуватися та ділитися інформацією. Окрім звичайних соцмереж, таких як Фейсбук та Вконтакті, є ще трішки специфічні, наприклад, YouTube. В останні роки YouTube набирає неймовірну популярність, практично всі, кому не лінь, пробують себе в цій ніші, адже тут є необмежені можливості для будь-кого. Однак, всі, але не україномовні користувачі. Український сегмент розвивається лише російською мовою, українська ж – практично стоїть на місці. Ми взяли для прикладу одну з найпопулярніших гілок на YouTube – комп'ютерні ігри. І що ми виявили – україномовна спільнота тут практично відсутня. Маються на увазі активні та популярні ютубери, які просувають не лише свою країну, але і мову. Проаналізувавши цей напрямок, ми виявили, що україномовних каналів у цій гілці можна порахувати на пальцях. Тих же, які активно розвиваються свої канали та випускають регулярні відео, практично немає. Якщо порівняти з, наприклад, російськомовною спільнотою, то тут… немає що зрівнювати – це прірва. Так, існують "старожили", які давно намагаються щось зробити, але вони не користуються популярністю, оскільки користувачі не цікавляться українською мовою, тому вони з часом кидають цю справу. Із "свіжих" можна виділити канал в даній відеомережі Let's Play українською (https://www.youtube.com/channel/UC1c0rmoEBuHsEoOdbW_ZBnw), який регулярно оновлює свій контент, додаючи щодня, нові відео. Однак, чи довго він проіснує, адже люди не шукають україномовні канали, а без користувачів пропадають і канали, оскільки, для кого витрачати свій час і сили? Отже, висновок простий – все впирається в те, що люди не цікавляться україномовним контентом, їм зручніше, цікавіше та просто природніше "жити" російськомовними каналами. Тому, все залежить від нас – буде активність від користувачів, будуть і ютубери, а як наслідок, буде додатковий напрямок в розвитку української мови. Будемо надіятися, що загаданий нами канал Let's Play українською (https://www.youtube.com/channel/UC1c0rmoEBuHsEoOdbW_ZBnw) не втратить ентузіазму, а користувачі підтримають його і, в підсумку, це буде поштовхом для розвитку всього сегменту.

Ось таке повідомлення з'явилося на сайті новин мистецтва та культури artnews.in.ua. За кілька днів, тобто сьогодні, посилання на цю статтю вже недоступне, натомість з'явилася наступна стаття по темі, читаємо нижче:

В Україні активно почав розвиток новий напрямок творчості – блогерство в найбільшій медійній мережі YouTube.

Однією із гілок являється так званий Let's Play, тобто, огляд комп'ютерних іграшок з коментарями самого блогера, повідомляє ArtNews.in.ua.

Нашу увагу привернуло те, що окрім звичних, російськомовних блогерів в даній гілці, розпочали діяльність і україномовні, яких раніше практично не існувало. Наприклад, нещодавно з'явився досить цікавий україномовний канал Let's Play українською (https://www.youtube.com/user/RAmAntik21).

Даний жанр відео вже багато років популярний на таких сайтах, як, наприклад, YouTube. Такі відео знімає дуже різношерста публіка, і, отже, формат цих самих відео може бути абсолютно різним.

Часто летсплейщиків (або летсплеєрів) плутають з оглядачами. Основна відмінність між ними в тому, що якщо оглядач аналізує складові гри, починаючи з графіки і закінчуючи геймплеєм, то летсплейщик просто грає в гру на камеру, намагаючись показати все найцікавіше від свого проходження глядачам.

Цю ідею запропонували ще зарубіжні друзі, а потім підтяглися товариші з інших країн, однак, україномовного контенту було дуже мало. Після майдану, коли українська мова стала знову престижною серед населення України, усі напрямки діяльності розпочали користуватися нею. Віримо, що і цей, специфічний для багатьох напрямок, також допоможе згадати українцям про свою мову, і україномовний канал Let's Play українською робить перші кроки в цьому.

Так ось, виникло в мене питання – якій із цих статей вірити більше? Яку позицію займає більшість україномовних громадян? Бути україномовному інтернету, чи губитися серед величезної кількості російськомовних сайтів-гігантів?

Скажу відверто – мій блоґ був, є і залишиться україномовним, і мені все одно, що він стоятиме нижче російськомовних сайтів у позиціях пошуковиків.

А для тебе є різниця, якою мовою отримувати інформацію з інтернету?