На сьогодні для людей придумано стільки різноманітних ґаджетів, що кожен може підібрати собі пристрій, який найбільше підходить і за розмірами, і за функціями, і за додатковими фішками, що кому до смаку. Та звичайному пересічному користувачу, якщо бути відвертим, не так важко й загубитися в цьому виборі. Наприклад, якщо людина займається якоюсь конкретною роботою, де потрібна обробка величезних обсягів даних, або великий дисплей, на якому має поміститися багато інформації водночас, то тут вибір очевидний – десктоп, або так званий персональний комп'ютер. Тобто системний блок з окремим монітором, клавіатурою, мишкою та чим там іще потрібно. Якщо ж усі потреби зводяться до "переглянути новини у Facebook", то вистачить і звичайного смартфона із 4-5-дюймовим дисплеєм. У крайньому разі планшета.

Сьогодні ми не будемо зупинятися на планшетах та інших міні-пристроях, оскільки ними й так користуються практично всі. А поговоримо про десктопи та ноутбуки, тому що дійсно іноді важко визначитися, що краще придбати для роботи.

Отже, чим хороші ноутбуки, і чим зовсім не гірші персональні комп'ютери?

Плюси ноутбука

Плюси ноутбука

Ти платиш одноразово та отримуєш усе в одній коробці

Так, немає потреби купувати окремо клавіатуру, мишу, монітор, модуль Wi-Fi, модуль Bluetooth, веб-камеру – все це переважно вже вбудоване в ноутбук.

Компактність та мобільність

Ти можеш просто покласти ноутбук у портфель та взяти його з собою, куди б ти не йшов/ішла. Також ти можеш певний час працювати від батареї, незалежно від того, чи є поблизу джерело живлення. Це дуже важливо, якщо ти багато подорожуєш або просто маєш потребу працювати постійно, навіть у трамваї.

Готові рішення

Ноутбук уже укомплектований запчастинами, які гарантовано пасують одна до однієї. Це плюс у порівнянні з десктопом у разі, якщо ти плануєш збирати персональний комп'ютер сам – можна просто з неуважності придбати несумісні компоненти, і система просто не запрацює.

Плюси персонального комп'ютера

Плюси персонального комп'ютера

Ти сам обираєш, що тобі найбільш необхідне

Тобі не потрібні Bluetooth, Wi-Fi чи веб-камера? Ти просто їх не купуєш. Тобі потрібен великий монітор? Будь ласка! Ти не вибагливий до потужних ігор чи роботи з відео? Бери собі найдешевшу відеокарту або взагалі користуйся вбудованою! Повний контроль над комплектуючими!

Ціна додаткових запчастин

Якщо добре порахувати, то системний блок разом із клавіатурою, мишкою та монітором вийде за ціною дешевшим, аніж ноутбук із такими ж параметрами. Особливо, якщо врахувати попередній пункт та не купувати зайвого.

Можливість апгрейду

Мій системний блок переживає вже четверте покоління комплектуючих у тому ж корпусі. Тобто були замінені всі абсолютно запчастини, починаючи з материнської плати та закінчуючи шлейфами до жорстких дисків. Спробуй зробити таку фішку в ноутбуці 😉

Також дуже зручно при виході з ладу замінити будь-яку запчастину. Зі свого досвіду кажу – банально замінити клавіатуру в ноутбуці буває ой як непросто! А якщо "летить" звукова чи відеокарта? Словом, у ремонті десктоп набагато зручніший і дешевший від ноутбука.

Висновки

Є ще багато різних нюансів, але, на мою думку, можна виділити два основних аспекти при виборі комп'ютера:

  • Якщо тобі необхідно працювати постійно і всюди, обирай ноутбук.
  • Якщо мобільність не відіграє для тебе ролі, а більше важлива внутрішня начинка, тобто ти потребуєш потужної машини із містким дисплеєм, однозначно твій вибір – десктоп.

Сподіваюся, моя стаття допоможе тобі обрати для себе зручного та надійного помічника. А якщо бажаєш – я допоможу тобі підібрати конфігурацію комп'ютера під твої потреби. Звертайся!