Потрапив мені до рук телефончик Sony Xperia V LT25i. Класна забавка, "літає" швиденько, не задумується, але… Коли довелося поставити на нього кілька ігор по 2 Гб кожна, почалися проблеми.

Справа в тому, що внутрішня пам'ять телефону розміром 8 Гб розподілена так, що на додатковий софт виділяється лише 3.7 Гб місця. А за замовчуванням софт ставиться виключно на телефон – встановлення на карту пам'яті не передбачене виробником. Думаю, кожен зрозумів, як весело стає, коли починаєш хотіти хоч кілька "серйозних" програм – елементарно бракує місця на телефоні.

І тут на допомогу приходять права адміністратора (root-права). Спочатку робимо собі root-права, а потім приступаємо до наступних дій.

Отже, вирішення проблеми полягає у тому, щоб перенести кеші програм на карту пам'яті, а потім змонтувати їх у пам'ять телефону. Для цього виконуємо по-порядку дії, описані нижче:

  1. Визначаємось, де на карті пам'яті у нас будуть лежати кеші. Для прикладу, створимо аналогічну папку Android (як у пам'яті телефона)
  2. Переносимо всі дані з папки Android на телефоні в аналогічну папку на карті пам'яті.
  3. Завантажуємо з Play Market програму Script Manager
  4. Тепер нам потрібно створити скрипт, який буде запускати монтування папки. Створюємо ще одну папку в пам'яті телефона для скриптів, наприклад Scripts.
  5. Запускаємо Script Manager і переходимо в ньому в папку Scripts
  6. Створюємо скрипт під назвою bind.sh
  7. Клацаємо по створеному скрипту і в меню, яке з'явиться, натискаємо:
    Зірочку – це додасть скрипт у вибране;
    Череп – запуск скрипта із root-правами;
    Шестерню – додасть скрипт у автозавантаження
  8. Натискаємо кнопку Edit і приступаємо до редагування скрипта.
  9. Структура команди:
    mount -o bind "що/монтувати" "куди/монтувати"
    В даному випадку наша папка на карті пам'яті лежить за шляхом sdcard1/Android, а папка на телефоні за адресою sdcard/Android. Так і запишемо:
    #!/system/bin/sh
    mount -o bind "sdcard1/Android" "sdcard/Android"
    exit 0
  10. Зберігаємо файл і закриваємо редактор
  11. Натискаємо кнопку Run. і переходимо в папку Android на телефоні. Як Ви пам'ятаєте, всю інформацію з неї ми перенесли на карту пам'яті. Якщо все зроблено правильно, то інформація знову буде відображатися в даній папці.
  12. Перевіряємо, чи працює весь наш софт.

При наступному запуску телефона скрипт буде виконаний автоматично.

А тепер парадокс. Ідемо в Налаштування->Пам'ять і споглядаємо картинку: сумарний обсяг пам'яті телефона, зайнятий програмами, та вільного місця на телефоні в декілька разів більший від самого обсягу пам'яті телефона 😀 Така ситуація спричинена тим, що обсяг інформації, змонтованої на телефон, реєструється разом із обсягом пам'яті, реально зайнятої, хоч насправді змонтована папка лежить на карті пам'яті.

Ось так ми разом із Вами "обдурили" Android і зекономили собі купу місця в телефоні. Дякую за увагу, заходьте ще!