Нещодавно я створив докладну інструкцію, як легко організувати відеоконференцію із Zoom. Та на тлі останніх повідомлень, що додаток Zoom насправді дуже небезпечний, якщо йдеться про захист персональних даних (Тисячі записів відеодзвінків з сервісу Zoom потрапили в інтернет), довелося шукати якусь достойну альтернативу.

Альтернативою для Zoom у питанні безпеки запросто може виступити сервіс із відкритим джерельним кодом. Такий підхід дозволяє кожному зокрема (хто розуміється в питанні, звісно) слідкувати за безпекою внутрішнього коду додатку та відсутності у ньому вразливих ділянок.

Такою альтернативою може слугувати додаток Jitsi Meet. Сервіс настільки простий, що навіть не вимагає реєстрації.

Створення конференції

Просто заходиш на сайт https://meet.jit.si та вводиш назву конференції:

Jitsi Meet

Назва додається вкінці посилання, яке треба роздати учасникам конференції. Наприклад, у цьому випадку система сама запропонувала назву ShinyPlacementsEmphasizeMost, значить, посилання виглядатиме отак: https://meet.jit.si/ShinyPlacementsEmphasizeMost. Якщо необхідно, ти можеш задати пароль конференції для додаткового захисту. Як це зробити, описано нижче, у функціях.

Приєднання до конференції

Для приєднання до конференції достатньо клацнути по посиланні, яке тобі дав організатор. Якщо ти заходиш на сторінку з ноутбука чи комп'ютера, додаток відразу запитає тебе дозволу використовувати мікрофон та камеру, і на тому налаштування закінчуються. Якщо ж ти у Jitsi Meet із телефона чи планшета, сервіс перенаправить тебе на ось таку сторінку:

Jitsi Meet

Клацни по посиланні "Continue to the app". Якщо додаток Jitsi Meet уже встановлений на твій пристрій, конференція автоматично відкриється в ньому, і теж більше нічого не потрібно налаштовувати. Якщо ж додаток ще не був встановлений, тебе знову перенаправить на сторінку звантаження додатка у Google Play (у випадку з Android. В Apple Play Store аналогічно). Тиснеш Установити:

Jitsi Meet

Погоджуєшся із використанням ресурсів твого пристрою:

Jitsi Meet

Після встановлення запускаєш додаток:

Jitsi Meet

Прошу звернути увагу – відразу в конференцію додаток тебе не впустить. За замовчуванням при першому запуску відкривається основне вікно. Раджу відразу зайти в меню (класична кнопка-бургер із трьох рисочок зверху зліва):

Jitsi Meet

Вибрати пункт Settings:

Jitsi Meet

І ввести свої справжні ім'я та прізвище, щоб інші учасники могли тебе впізнати. Також нижче можеш ввести свою електронну адресу, якщо хочеш, щоб Jitsi Meet автоматично підтягнув твою аватарку із сервісу Gravatar. Якщо ти не знаєш, що таке Gravatar, то раджу прочитати ще одну статтю, а електронну адресу поки що можеш не вводити – немає сенсу.

Jitsi Meet

Функції

Отож, повертаємося назад, ще раз клацаємо посилання для доступу до конференції, і цього разу вже потрапляємо в число учасників:

Jitsi Meet

Зверни увагу на кнопочки внизу. Вони виконують (зліва направо) наступні функції:

  1. Відкриває чат, якщо раптом у тебе не працює звук чи ти просто хочеш щось написати для всіх учасників.
  2. Вмикає та вимикає мікрофон.
  3. Завершує роботу (виходить із конференції).
  4. Вмикає та вимикає відеокамеру.
  5. Викликає меню додаткових налаштувань.

Меню додаткових налаштувань має два варіанти відображення:

Jitsi Meet

Тут присутні такі функції (зверху вниз):

  1. Вибір джерела відтворення звуку.
  2. Кнопка поширення посилання (запрошення інших учасників).
  3. Увімкнення спрощеного режиму (у випадку поганого сигналу, повністю відключає відео та оптимізує використання інтернету в цілому).
  4. Підняти руку. Дуже корисна функція Raise your hand дозволяє організувати розмову по черзі, коли кожен охочий сказати слово умовно "підіймає руку". Після натискання кнопка перетворюється у "опустити руку", коли тобі вже надали слово, зроби це – опусти руку 😉
  5. Більше опцій. Останній пункт меню власне перетворює меню в інший варіант відображення, отакий:

Jitsi Meet

Тут після пункту Raise your hand з'являються додаткові пункти:

  1. Перемкнути камеру (фронтальну або задню).
  2. Змінити режим перегляду. Одночасно бачити або одного учасника конференції, або кількох в режимі "плитки".
  3. Почати запис. Ти можеш автоматично записувати конференцію до себе на пристрій для подальшого використання.
  4. Почати пряму трансляцію. наприклад, у YouTube.
  5. Додати пароль. Я обіцяв розповісти, як захистити конференцію за допомогою пароля. Це робиться ось у цьому пункті меню.

Висновки

Як бачиш, у Jitsi Meet немає крутезних фішок типу полотна для малювання, як у Zoom, але основні функції конференц-зв'язку програма виконує на ура, причому цілком безпечно. До речі, я не показав цього, але в десктопній (браузерній) версії доступна функція "показати екран", де ти можеш продемонструвати свої дії на екрані власного комп'ютера чи навіть показати вікно окремої запущеної програми.

Якщо тобі важлива анонімність чи безпека під час проведення конференцій, обов'язково спробуй Jitsi Meet! Гадаю, він тобі сподобається!