Flameshot – чудова програма для збереження знімків екрана в Linux. Окрім зберігання цілого екрана, вибраної його частини, а також відкладеного збереження по таймеру, вона дозволяє ще до збереження домалювати на зображенні квадратики, стрілочки та інші позначки, додати текст тощо. Я постійно використовую Flameshot при підготовці зображень для статей. І дана стаття – не виняток.

Flameshot

Та є одна проблема. За замовчуванням KDE Plasma використовує програму Spectacle для зберігання знімків екрана. Коли ти переназначаєш програмою за замовчуванням Flameshot, візуально все налаштовується вірно. Навіть хоткей прописується в налаштуваннях гарячих клавіш, але… не в кожному Linux працює. Я перевіряв – проблема точно присутня в Manjaro та Arch Linux, де версія KDE Plasma 5.19 і вище:

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Причому жодних проблем не виникає при тих же діях в дистрибутивах гілки Ubuntu. Тому якщо ти убунтовод, можеш далі не читати 😉

Власники Arch Linux та Manjaro, рішення проблеми для вас – нижче.

Як призначити гарячу клавішу для Flameshot

Щоб гаряча клавіша почала працювати, видаляємо повністю Flameshot із списку хоткеїв (стрілочка лівіше на попередньому зображенні). Тепер в основному меню обираємо пункт "Нетипові скорочення" та створюємо нову команду:

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Відразу після створення задаємо їй назву (я так і назвав – Flameshot) та переходимо на вкладку "Тригер". Там задаємо наш хоткей PrtSc:

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Тепер переходимо на вкладку "Дія" та вносимо команду:

flameshot gui

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Не забудь вкінці натиснути внизу кнопку "Застосувати".

Готово, можеш перевіряти 😉