Меню категорій

libgoo-canvas-perl в Linux Mint 19 та Ubuntu 18.04

Як повернути кнопку "Змінити" у редакторі скріншотів Shutter, якщо в системах Linux Mint 19 та Ubuntu 18.04 не встановлюється пакет libgoo-canvas-perl.

Після довгих роздумів (а може, простого очікування зменшення початкових багів) я вирішив таки оновитися до Linux Mint 19. Гарна система, дуже гарна, але, як і кожну систему, її треба трішки “підкрутити” під себе. По ходу виникнення запитань я буду відразу описувати відповіді до них – може, комусь теж пригодиться. Ось зараз виникло питання, як активувати неактивну кнопку “Змінити” у редакторі Shutter. Кнопка відкриває вікно, у якому можна домалювати рамочки, стрілочки, дописати текст і т. д. Але, як я вже описував раніше, для того, щоб вона запрацювала, потрібно доставити в систему пакет libgoo-canvas-perl. А вищезгадані системи не дозволяють цього зробити, оскільки пакета з такою назвою в офіційних репозиторіях немає.

Що ж, шукатимемо обхідний шлях. І він існує – потрібно просто підтягнути пакет разом із залежностями із репозиторію Ubuntu 17.10.

libgoo-canvas-perl – крок за кроком

Перш за все знаходимо та встановлюємо пакет libgoocanvas-common. Для цього звантаж файл нижче і встанови за допомогою Gdebi:

libgoocanvas-common

Наступним встановлюємо пакет libgoocanvas3:

libgoocanvas3

І нарешті тягнемо потрібний нам libgoo-canvas-perl звідси:

libgoo-canvas-perl

У вищезгаданих Ubuntu 18.04 та Linux Mint 19 всі ці три пакети встановляться через Gdebi після звичайного їх запуску, так само, як у Windows. Після цього перезаходимо в Shutter і переконуємося, що кнопка “Змінити” стала активною.

Подякувати мені можна, поширивши статтю в будь-якій соцмережі 😉

Прокоментувати