Меню категорій

Організація папок у Linux. Чим краще?

Звикли до Провідника Windows? Важко звикнути до нової системи? Прочитайте дану статтю і переконайтеся, що організація папок у Linux набагато зручніша.

Звикли до Провідника Windows? Важко звикнути до нової системи? Прочитайте дану статтю і переконайтеся, що організація папок у Linux набагато зручніша.

Організація папок у Windows

До чого звикли користувачі Windows? Файлова система розділена на розділи, які називаються конкретно: диск C:, диск D:, диск E: і т. п. На диску C: розміщена операційна система Windows, там же лежить папочка «Користувачі» («Users»), в якій знаходяться майже найпотрібніші у світі папки «Документи», «Музика», «Зображення» та інші. І тут виникає одна з найосновніших проблем.

  1. Недосвідчені користувачі тримають всі свої документи та інші важливі файли… де? Звісно, ж, у папці, для того й призначеній і встановленій за замовчуванням – «Документи», яка знаходиться на диску C: (досвідчені користувачі не користуються даною папкою взагалі, а тримають всі важливі файли на диску D: та інших, але не на C:, який обов’язково стирається при кожному перевстановленні системи).
  2. Недосвідчені «комп’ютерщики», що перевстановлюють користувачу систему, не перевіряючи диск C: на наявність важливої інформації, затирають його новою системою. Деякі особливо «розумні» умудряються взагалі повністю стерти жорсткий диск із усіма розділами. А потім сказати, що інакше зробити неможливо було, інформація була втрачена ще до того, як комп’ютер потрапив їм до рук. Але то окрема категорія, і не відноситься до даної теми.

В результаті людина отримує «чистеньку» операційну систему, але, на жаль, без важливих файлів. І вберегтися від цього можна тільки резервним копіюванням важливої інформації перед перевстановленням системи.

Організація папок у Linux

Яку ж альтернативу пропонує нам Linux? А все дуже просто: при встановленні системи Ви можете обрати самі, де буде розташована ваша папка «Користувачі» разом із вкладеними папками з музикою, фото та документами. І цілком реально обрати собі окремий розділ, який не буде затиратися при наступному перевстановленні системи (яке, до слова, не обов’язково проводити навіть десятки років – я вже казав, що по стабільності роботи дана система займає перше місце у світі). Тобто Ви ставите систему окремо від усього, відгородивши свої цінні документи «бетонною стіною» від небезпеки випадкового видалення.

Організація папок у Linux
В даному прикладі папка користувачів лежить на одному диску з системою. Але Ви можете зовсім легко встановити її в інший розділ.

Ще одна відмінність: у Linux немає звичних назв розділів у алфавітному порядку, а є просто список пристроїв (Вкладка «Пристрої» у лівій колонці на малюнку). Якщо розділ має мітку, то вказується вона, а якщо не має, то виводиться розмір розділу у назві, як от у прикладі «Том 184 Гб».

Доступу до пристроїв немає за замовчуванням, перед використанням їх потрібно «змонтувати» (типу як запхати диск у DVD-привід, але віртуально). Це один із методів захисту інформації на пристроях, в тому числі і від впливу вірусів (яких у Linux практично немає – можете не хвилюватися питанням пошуку антивіруса взагалі).

Ось така організація папок у Linux. Основне я розповів. Про монтування дисків, а також як організувати автоматичне монтування при завантаженні системи, читайте у наступній статті. Не забувайте поширювати сторінку у соцмережах ?

Прокоментувати