Звик/ла до Провідника Windows? Важко звикнути до нової системи? Прочитай дану статтю і переконайся, що організація папок у Linux набагато зручніша.

Організація папок у Windows

До чого звикли користувачі Windows? Файлова система розділена на розділи, які називаються конкретно: диск C:, диск D:, диск E: і т. п. На диску C: розміщена операційна система Windows, там же лежить папочка "Користувачі" ("Users"), в якій знаходяться майже найпотрібніші у світі папки "Документи", "Музика", "Зображення" та інші. І тут виникає одна з найосновніших проблем.

  1. Недосвідчені користувачі тримають всі свої документи та інші важливі файли… де? Звісно, ж, у папці, для того й призначеній і встановленій за замовчуванням – "Документи", яка знаходиться на диску C: (досвідчені користувачі не користуються даною папкою взагалі, а тримають всі важливі файли на диску D: та інших, але не на C:, який обов'язково стирається при кожному перевстановленні системи).
  2. Недосвідчені "комп'ютерщики", що перевстановлюють користувачу систему, не перевіряючи диск C: на наявність важливої інформації, затирають його новою системою. Деякі особливо "розумні" умудряються взагалі повністю стерти жорсткий диск із усіма розділами. А потім сказати, що інакше зробити неможливо було, інформація була втрачена ще до того, як комп'ютер потрапив їм до рук. Але то окрема категорія, і не відноситься до даної теми.

В результаті людина отримує "чистеньку" операційну систему, але, на жаль, без важливих файлів. І вберегтися від цього можна тільки резервним копіюванням важливої інформації перед перевстановленням системи.

Організація папок у Linux

Яку ж альтернативу пропонує нам Linux? А все дуже просто: при встановленні системи ти можете обрати самотужки, де буде розташована твоя тека "Користувачі" разом із вкладеними теками з музикою, фото та документами. І цілком реально обрати собі окремий розділ, який не буде затиратися при наступному перевстановленні системи (яке, до слова, не обов'язково проводити навіть десятки років – я вже казав, що по стабільності роботи дана система займає перше місце у світі). Тобто ти ставиш систему окремо від усього, відгородивши свої цінні документи "бетонною стіною" від небезпеки випадкового видалення.

Організація папок у Linux. Чим краще?
В даному прикладі папка користувачів лежить на одному диску з системою. Але ти можеш зовсім легко встановити її в інший розділ.

Ще одна відмінність: у Linux немає звичних назв розділів у алфавітному порядку, а є просто список пристроїв (Вкладка "Пристрої" у лівій колонці на малюнку). Якщо розділ має мітку, то вказується вона, а якщо не має, то виводиться розмір розділу у назві, як от у прикладі "Том 184 Гб".

Доступу до пристроїв немає за замовчуванням, перед використанням їх потрібно "змонтувати" (типу як запхати диск у DVD-привід, але віртуально). Це один із методів захисту інформації на пристроях, в тому числі і від впливу вірусів (яких у Linux практично немає – можеш не хвилюватися питанням пошуку антивіруса взагалі).

Ось така організація папок у Linux. Основне я розповів. Про монтування дисків, а також як організувати автоматичне монтування при завантаженні системи, читай у наступній статті. Не забувай поширювати сторінку у соцмережах 😉