Насправді сьогоднішня стаття буде не про те, як доглядати за операційною системою Windows, а як не захаращити її сміттям у перші ж години користування.

На що звернути увагу насамперед?

  1. В системі повинен бути встановлений лише один (!) антивірус. Чому?
    1. Кілька антивірусів, виконуючи ту ж саму роботу, разом споживають значно більше ресурсів комп'ютера, а результат від того не покращується.
    2. Переважно кілька антивірусів у системі замість того, щоб захищати тебе та твій комп'ютер, просто атакують один одного, сприймаючи за вірус.
  2. Чим менше встановлених програм, тим стабільніша система. Чому?
    1. Кожна програма займає певне місце на диску (за замовчуванням на диску C: ). Якщо забути про поміркованість, дуже швидко тобі цього місця забракне, а система "задихнеться" від нестачі вільного місця на диску C:.
    2. Більшість теперішніх програм тримають запущені у системі власні процеси навіть у той час, коли не працюють самі. Таким чином, чим більше встановлених програм – тим більше запущених процесів, тим менше вільної пам'яті.
  3. Будь обережним, переходячи за посиланнями в Інтернеті та електронній пошті. Чому?
    1. Навіть якщо ти маєш найновіший оновлений антивірус, нові віруси з'являються швидко та стабільно. І не факт, що клацнувши по невідомому посиланні, ти не підхопиш якоїсь зарази, попри посилений імунітет.
    2. Найнебезпечнішими є "короткі" посилання, утворені за допомогою спеціальних сервісів скорочення посилань, оскільки вони всі візуально схожі, і ти не можеш навіть приблизно уявити, що ховається за таким посиланням. Тому варто перевіряти такі посилання на спеціальних серверах перевірки URL перед тим, як переходити по них.
  4. Завжди уважно читай, які дії пропонує тобі здійснити та чи інша програма. Чому?
    1. Зараз дуже популярний наступний рекламний хід. Тобі пропонується встановити безкоштовну програму, наприклад, той же антивірус Avast. Але після встановлення програма починає рекламувати сама себе і пропонувати купити повну версію, в якій значно більше можливостей. Якщо вчасно не зупинитися, клацаючи все підряд, одного разу ти помилково заплатиш за таку програму, навіть якщо вона тобі не потрібна.
    2. Інший рекламний хід полягає в тому, що одна програма при встановленні пропонує встановити ще одну (або декілька інших). Тож якщо ти не звернеш уваги та не знімеш кілька галочок при встановленні програми, то отримаєш "у подарунок" цілий букет лишніх браузерів, антивірусів, плеєрів та іншого непотребу.
  5. Любиш експерименти? Будь готовий до пригод. Чому?
    1. Свого часу я сам ліз усюди, куди тільки можна, бо мені було цікаво. Я 100500 разів зламав систему, зате навчився самотужки її ремонтувати. А ремонтувати переважно значно важче, ніж зламати. Тож якщо ти не впевнений, що точно знаєш що робиш, краще не роби цього сам, а запитай у когось, хто знає.
    2. Якщо хочеш навчитися робити щось сам, вчися на пустому комп'ютері. Я два рази рвав волосся на голові від того, що через мої криві руки пропала вся інформація з комп'ютера.

Ось такі кілька порад. Виникли запитання – пиши, завжди буду радий відповісти.