Меню категорій

Avid Sibelius – програма для набору партитур

Зустрічайте Sibelius 8 - останнє покоління нотного редактора, простого у користуванні, і водночас багатого на різноманітні функції професійного рівня.

Sibelius 8 – це останнє покоління нотного редактора, який найбільше продається у світі. Програма, з одного боку, досить просунута і складна і задовольняє потреби композиторів, аранжувальників і видавців, з іншого – досить проста для початківців користувачів і студентів.

Раніше я користувався прямим конкурентом програми – MakeMusic Finale, та велика кількість реклами програми-конкурента і труднощі, які виникали в мене під час набору нот у Finale, примусили мене спробувати Sibelius. І – скажу тобі – я абсолютно не розчарувався.

Користувачі Apple-систем давно знають, що програма ProTools цієї ж фірми Avid – одна з найкращих у світі програм студійного звукозапису (DAW). Я також багато начитався про серйозність компанії Avid, тому одного разу таки спробував їхній нотний редактор Sibelius.

Простота і функціональність

У порівнянні з Finale перше враження – та ж тут усе під руками! Будь-яку дію, для виконання якої треба раніше було перелопатити половину меню, у Sibelius можна зробити простим кліком чи перетягуванням мишки. Меню настільки зрозуміле, що відкривши програму вперше, ти не розгубишся, а відразу почнеш творити. І, незважаючи на це, Sibelius має практично необмежені можливості, що дозволяє використовувати програму навіть у професійних видавництвах.

Багате звучання

Sibelius 8 містить більше 38 Гб ексклюзивного професійного матеріалу, включаючи спеціально записаний симфонічний оркестр і різні музичні інструменти для поп- і рок-музики. Це дуже великий прорив в області нотовведення, оскільки колись програми цього типу працювали лише з midi-звуками, і готова партитура звучала як-небудь. Тепер же ти можеш прямо під час набору прослухати свій твір, наче його виконує справжній оркестр чи гурт.

Також програма підтримує 64-бітну конфіґурацію комп’ютера, що дозволяє використовувати його повні можливості і, відповідно, працювати швидше і з більшим навантаженням (пам’ятаю той час, коли тільки починав вивчати студійні програми – на тому комп’ютері, що в мене був, зараз навіть відео з YouTube не хоче відтворюватися 🙂 ).

Ціна

Ти можеш скористатися безкоштовною версією програми Sibelius First, якщо кількість партій/нотних станів твоєї партитури не перевищує 4, а також тобі вистачає базових елементів нотної нотації. В іншому випадку доведеться викласти 10$ у місяць за стандартну версію на 16 доріжок/інструментів, та 20$ за повну необмежену версію програми.

Це примушує задуматися. Якщо ти постійно працюєш із набором нот, або взагалі пишеш оркестрову музику, то однозначно тобі знадобиться повна версія Sibelius. В ній буде легко та зручно працювати, а також ти із задоволенням прослуховуватимеш свої творіння за допомогою вбудованої бібліотеки з якісними інструментами.

Якщо ж тобі інколи треба набрати якийсь невеличкий твір для чотириголосного хору, як ото мені, то достатньо буде й Sibelius First. Дешево і сердито. Тобто безкоштовно і обрізано 😉

Пробуй, і вирішиш сам для себе, чи підходить тобі дана програма. В будь-якому разі вона – достойний суперник перед конкурентами, я сам перевірив.

Прокоментувати