Joomla

Розробка тем та плагінів, нюанси використання CMS Joomla.

Дуже часто доводиться переглядати останні статті, створені на сайті. Та розробники Joomla чомусь не передбачили встановлення сортування статей за датою за замовчуванням. Тому доводиться вручну двічі клацати по стовпці “Дата”, щоб увімкнути сортування за спаданням.

На щастя, можна добитися такого ефекту, змінивши лиш один рядок у файлах Joomla. Отже…

Свого часу я починав свою роботу із сайтами з блоґового двигунця WordPress. Все було добре, але реклама робить своє, і мені захотілося випробувати Joomla. Перша проблема, з якою я зіткнувся (ще на Joomla 1.0) – примусове додавання цифрового ідентифікатора до кожного посилання на статтю чи розділ. В результаті посилання виглядали не так, як я сам вписував:

Ура! Ура! Ура!

Таким радісним і гучним гаслом розпочинаю новий розділ свого блоґу, який присвячений огляду комп’ютерних та веб-технологій, а в даному випадку конкретно популярної системи обслуговування сайтів Joomla (http://joomla-ua.org).

Кілька років тому я зацікавився, чи реально організувати в Joomla таку складну і незрозумілу простим смертним штуку, як повну підтримку Ajax (для таких, як сам, поясню: це такий прикол, коли при переході на будь-яке із внутрішніх посилань сайту перезавантажується тільки сам контент, куди веде посилання, а не повністю вся сторінка, тобто шаблон сайту завантажується тільки один раз – коли Ви вперше увійшли на сайт. Така технологія дозволяє набагато швидше завантажувати сторінки та значно економить трафік користувача). Тоді нічого толкового я не знайшов, тому змирився зі своїм ламерством і припинив пошуки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: