Wordpress

Розробка тем та плагінів, нюанси використання CMS Wordpress.

Хто бував на моєму блозі раніше, той бачив, що я часом виставляю ноти чи тексти пісень у форматі PDF. Для того, щоб документ можна було переглянути просто на сайті, не звантажуючи до себе на комп’ютер, я користуюся плагіном PDF Viewer.

Ви все ще встановлюєте десятки плагінів на свій WordPress? Встановіть універсальний Jetpack та забудьте про будь-які проблеми. Jetpack підійде кожному!

Я давно був противником масового захаращення сайту плагінами, старався все, що вдавалося, вбудувати прямо в шаблон.

До речі, незабаром чекайте кілька нових статей на тему розробки шаблонів на WordPress – повинно бути цікаво 😉

Всім привіт! Сьогодні ми обговоримо сортування статей у WordPress по алфавіту – як не наступити на підводний камінь, дописуючи додатковий код у шаблоні WordPress. Це досить цікава тема, я практично цілий день затратив на вирішення одного-єдиного нюансу, якого – читайте далі.

Бувають моменти, коли потрібно пересортувати статті на своєму WordPress-сайті в іншому порядку. Ось мені вже двічі траплявся випадок, коли була потреба зробити вивід статей у категоріях (всюди, окрім головної сторінки) в алфавітному порядку. Про це ми сьогодні й поговоримо.

Якщо Ви встигли помітити досі, внизу Вашого новоствореного шаблона постійно відображається напис “Сайт такий-то працює на WordPress”, і кілька посилань до того ж. Звідки вони беруться і як їх звідти забрати?

Для цього й послужить нам файл підвалу footer.php. Власне, вищезгаданий напис з’явився тільки через те, що ми в основному файлі index.php вивели підвал сайту командою

При описанні файлу шапки Wordpress header.php я згадував про вставку форми пошуку. Для коректного відображення форми та результатів пошуку створимо два окремих файли. Файл, який відповідає за вивід форми пошуку (поля для вводу ключових слів пошуку), буде називатися searchform.php і міститиме наступну інформацію:

Плавно підійшли ми до файлу основних налаштувань шаблона WordPress. З одного боку, його може й не бути взагалі, з іншого – це святая святих по можливостях, які можна відкрити для налаштування Вашого сайту саме під Вас.

Спершу ми розглянемо найосновніші функції, про які я згадував при описі попередніх файлів шаблона.

Отже, головну сторінку ми оформили, тепер поговоримо про вигляд категорій у WordPress. Про що мова: от, наприклад, на моєму блозі є статті різної тематики, кому що до вподоби. І матеріали з кожної тематики згруповані в категорії – Музика, Студія, Книги, Веб, Інше. Кожна із цих категорій має дочірні категорії (при наведенні на основну випливають дочірні, якщо Ви оглядаєте сайт не з телефона – в цьому випадку дочірні категорії просто розташовані нижче основної). І ось зараз ми будемо розглядати, як оформити вигляд сайту, коли Ви клацаєте по такому посиланні (при переході на сторінку категорії).

Продовжимо розбір будови шаблона WordPress. Коли ми розглядали файл виведення головної сторінки WordPress, я згадував, що на самому початку потрібно підключити додатковий файл із описом шапки сайту. Саме зараз ми його й розглянемо.

Отже, перший рядок буде містити запис про DOCTYPE  – що це таке, читайте нижче:

Нещодавно ми з Вами почали розбиратися в основах створення шаблону WordPress, і починалося все із файлу стилів style.css. Пора продовжити тему. Файл, який відображає головну сторінку сайту – index.php. Погляньмо, що в ньому повинно бути.

Із самого верху розміщуємо вставку верхньої частини сайту (header.php). Цей файл містить початковий код сторінки, потрібний для підключення Doctype, додаткових файлів стилів, Javascript та інших допоміжних файлів. Також у нього можна помістити шапку сайту, щоб не прописувати її в кожному наступному файлі шаблону. Також сюди варто помістити верхнє меню, якщо воно не буде мінятися при переході на інші сторінки. На своєму блозі я туди ж помістив і форму пошуку (оскільки вона “висить” у шапці, на яку сторінку Ви б не перейшли). Про цей файл поговоримо детальніше в наступній статті даної категорії. А виводиться він наступним чином:

Чому ми починаємо розбір файлів шаблона WordPress саме із файлу стилів style.css? Тому що саме у ньому з самого верху прописується інформація, яка дозволить системі «побачити» шаблон, а саме – назва шаблона, короткий опис, автор та його веб-сайт, а також додаткова інформація, яку взагалі необов’язково вказувати, але для повноти можна.

Існує кілька варіантів створення унікального шаблона для WordPress. Можна створити дочірній шаблон на основі вже існуючого, для цього вистачить тільки трохи видозмінити файл стилів. Можна скористатися одним із загальнопоширених фреймворків (каркасів програмного забезпечення, призначених для створення шаблону), можна використати стартовий шаблон _S (також відомий як Underscores – готовий шаблон без жодних стилів оформлення, призначений для вільної видозміни коду під свої потреби).

Ми ж розглянемо ще один варіант – створення шаблону з нуля. Для цього нам потрібні будуть базові знання HTML, CSS та PHP.

Для тих, хто не має поняття, що це за два страшні слова у заголовку статті, поясню – це два найпоширеніші двигунці сайтів, якими, власне, я й користуюся. Останнім часом мене чомусь більше потягло на WordPress, оскільки він набагато легший у користуванні та налаштуванні.

Багато хто може заперечити, що Joomla має набагато більше можливостей, і я не буду сперечатися, оскільки сам уже одного разу переносив свій блоґ на неї із WordPress. Але бачу, що останнім часом блоґовий двигунець WordPress набрав багато хороших якостей і, на відміну від моєї напханої вздовж і впоперек плаґінами Joomla, працює досить швидко, тому вирішив знову повернутися до нього.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: