Меню категорій

Створення шаблона WordPress. Файл footer.php

Як гарно оформити "підвал" сайту? Продовжуємо розглядати роботу із шаблонами Wordpress.

Якщо Ви встигли помітити досі, внизу Вашого новоствореного шаблона постійно відображається напис “Сайт такий-то працює на WordPress”, і кілька посилань до того ж. Звідки вони беруться і як їх звідти забрати?

Для цього й послужить нам файл підвалу footer.php. Власне, вищезгаданий напис з’явився тільки через те, що ми в основному файлі index.php вивели підвал сайту командою

<?php get_footer(); ?>

Якщо цієї команди не вписувати, то нічого у нас з’являтися не буде. Але ж кожен сайт повинен містити у підвалі якусь інформацію про себе, чи не так? Давайте спробуємо внести свої дані, замінивши ними стандартні, які пропонує WordPress.

<footer class="footer">
	&copy; 2010-<?php echo date('Y');?> <a href="<?php echo get_home_url(); ?>"><?php bloginfo('name'); ?></a>. Всі права застережено.
</footer>
<?php wp_footer(); ?>
</div><!-- #page -->
</body>
</html>

Як бачимо, у нас тут практично нічого немає. У HTML5 теги footer Ми помістили інформацію про дату, назву сайту та посилання на нього, а потім позакривали всі теги, які раніше були відкриті (ще у файлі header.php).

Розглянемо, як ми вносили дату та інші дані про сайт.

&copy; 2010-<?php echo date('Y');?>

Спочатку виводиться символ авторського права, потім вказуємо рік створення сайту, а функція echo date виводить поточну дату, причому буква Y в дужках примушує її показувати тільки рік, тобто на даний момент, як Ви бачите, в мене виводиться дата отак: 2010-2016.

Після дати іде назва сайту, яка автоматично зроблена посиланням. Бачимо, що функція echo get_home_url(); виводить посилання на сайт, а функція bloginfo(‘name’); – назву сайту.

wp_footer(); – обов’язковий тег, не забувайте його ставити у файлі footer.php, бо він потрібний для коректної роботи WordPress.

На цьому все, до нових зустрічей!

Прокоментувати