Минулих вихідних я взяв участь у мікропроекті "Trangraniczne barwy Roztocza", який проводиться в рамках Програми міжнародної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Суть проекту полягає в інтеграції локальних прикордонних товариств у рамках культури.
Почалася поїздка, звичайно, із перетину українсько-польського кордону. Приємно було, що працівники митниці досить швидко оформили всі наші документи. (А то знаємо ми із "Равським Ретро", як інколи "просто" переїхати через кордон 😉 ).
Дуже тепло зустріли нас господарі, а по тому ми відразу поїхали до відомого різьбяра Анджея Ґонтажа (Andrzej Gontarz), який проживає у м. Краснобруд (Krasnobród). Його роботи, а також наші невмілі спроби під час так званого майстер-класу можна побачити на фото нижче.
Після смачного обіду нам організували екскурсію по так званій науковій стежині динозаврів (зараз вона називається Юрським Парком у Красноброді). Гід, прекрасний знавець доісторичних видів, розповів нам дуже багато цікавих фактів про будову організмів, спосіб життя та полювання різних видів динозаврів, а також ми мали можливість побачити їх манекени реальних розмірів. Дивіться на фото нижче.
Опісля ми відвідали каплицю на воді, яка була збудована на місці Об'явлення Матері Божої Якубу Рощику, а також місцевий костел і монастир.
Ввечері ми побували на традиційному вогнищі (ognisko) – пікніку із смачними ковбасками та шашликом, а також музикою і танцями. Веселий ді-джей забавляв нас піснями народів світу, а місцеві мешканці показували майстер-клас у танцях. І таки правда – поляки вміють гарно бавитися 😉
Наступного дня ми прогулялися по екологічній стежині недалеко від м. Сусєц (Susiec), яка носить назву Чартове поле (Czartowe Pole). Чесно кажучи, стільки кропиви, скільки її росте по обидва боки стежини, я ще ніколи в житті не бачив. Але сама стежина гарно оформлена, прекрасні краєвиди (горбисті ліси та біжуча річка Сопот) надихають до життя. Тільки сідай у кропиві і вірші пиши 🙂
Наприкінці поїздки нас запросили на місцевий огляд-конкурс духових оркестрів. У зв'язку із браком часу ми послухали тільки три оркестри, але враження залишилися шалені. Диригенту оркестру із Томашова Любельського моя особиста подяка за подарований гарний настрій.
І з таким запалом після двох днів активного відпочинку наша група тепло, по-братньому, прощалася із польськими колегами. Цих вихідних приймаємо їх у себе на Равщині. Маємо надію, що вони залишаться із таким же позитивним настроєм, який подарували нам.
😎👍 крутяк!!!
Файно ) 😉