Хто працював чи працює у Windows, у того в голові при фразі "розпізнавання тексту" відразу виникає асоціація з "ABBYY FineReader", ціна програми на момент написання статті отака:

Ціни на ABBYY FineReader

Чи є подібні програми в Linux? Такого рівня немає, хоча сама компанія ABBYY щось там робить для Linux, але теж за гроші. З безкоштовних програм варіантів лише два: CuneiForm та Tesseract. CuneiForm багато хто розхвалює аж до дифірамбів, але я сьогодні буду говорити саме про Tesseract, оскільки користуюся ним сам, і можливостей софту для мене вистачає.

Встановлювати будемо саму програму, візуальну оболонку для неї — програму gImageReader — та мовні файли включно із функцією перевірки орфографічних помилок.

Встановлювати будемо на Arch Linux з допомогою AUR-хелпера YAY, а також на Ubuntu-подібні дистрибутиви, щоб убунтоводи не образилися 😉

Arch Linux

sudo pacman -S tesseract tesseract-data-ukr gimagereader-gtk hunspell
yay hunspell-uk # це, власне, й потрібно для виявлення орфографічних помилок

Ubuntu/Linux Mint

sudo apt update
sudo apt install tesseract-ocr tesseract-ocr-ukr gimagereader

В результаті ми отримуємо повністю достойну програму розпізнавання тексту, яка запускається із меню графічних програм під назвою gImageReader:

gImageReader

Так, функцій тут небагато, але тих, що є, для роботи вистачає з головою. Зате величезний плюс у тому, що весь цей набір повністю безкоштовний, а це величезна економія 😉

Працюй собі в задоволення!