Меню категорій

Як видалити фон під іконками XFCE

Інформація для користувачів ОС Linux та оболонки XFCE. Як видалити фон під іконками, щоб робочий стіл мав пристойніший вигляд? Відповідь зовсім проста.
Категорії: Linux

Кілька хвилин тому я знайшов інформацію про те, що вийшов новий реліз оболонки Cinnamon, яка стоїть за замовчуванням в Linux Mint. І саме в цьому релізі, здається, нарешті виправили косяк із наїжджанням іконок на робочому столі одна на одну. Ну не було досі такої функції як вирівнювання за сіткою у цій чудовій оболонці. Саме це мене збило з пантелику, забравши всі мої останні нерви, і два дні тому я пересів на оболонку XFCE. Як виявилося, ненадовго – як тільки я переконаюся, що мій Cinnamon оновився, і значки на робочому столі стають рівно, я відразу повернуся до нього. Обіцяю!

Та поки я сидів на XFCE, я знайшов і там кілька недоліків. Одним із них є фон під іконками на робочому столі, який природніми методами (себто звичним для віндуозів "зняттям галочки" у якійсь панелі налаштувань) ну ніяк не виправляється. А виглядає робочий стіл з отими фонами дуже навіть подібно до старенького Windows 98. Сам/а подивись, хіба я не правий? 😉

Ну добре, трішки краще, ніж Windows 98, але все одно якось не дуже гарно. Давайте видалимо фон, хочу отак:

Думаєш, це складно? Аніскілечки! Для тих, хто знає… Для решти інструкція:

Як видалити фон під іконками XFCE

Першим ділом переходимо у свою домашню теку. Наприклад, у мене вона знаходиться за адресою /home/ivaniura. Комбінацією Ctrl+H (англійська літера) вмикаємо показ прихованих файлів і шукаємо файл із назвою .gtkrc-2.0 (так-так, крапка попереду мусить бути). Якщо немає такого файлу, то створюємо, якщо є – просто відкриваємо його будь-яким текстовим редактором.

Тепер знову два якщо. Якщо файл щойно нами створений, додаємо до нього дану інформацію:

style "xfdesktop-icon-view" {
XfdesktopIconView::label-alpha = 0
base[NORMAL] = "#000000"
base[SELECTED] = "#71B9FF"
base[ACTIVE] = "#71FFAD"
fg[NORMAL] = "#ffffff"
fg[SELECTED] = "#ffffff"
fg[ACTIVE] = "#71FFAD" }
widget_class "*XfdesktopIconView*" style "xfdesktop-icon-view"

Якщо ж якась інформація у файлі вже є, то просто додаємо вкінці:

style "xfdesktop-icon-view" {
XfdesktopIconView::label-alpha = 0
}
widget_class "*XfdesktopIconView*" style "xfdesktop-icon-view"

Перезаходимо в систему – і вуаля!

Раджу прочитати:

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.