Меню категорій

Домашня студія звукозапису з нуля

Що саме необхідно для організації домашньої студії звукозапису? Який комп'ютер підібрати, та що обов'язково має бути в комплекті студії?
Категорії: DAW, VST, бібліотеки

Привіт усім! Сьогодні ми поговоримо про особливості організації домашньої студії звукозапису. Я вже більше десяти років присвятив цій справі, отже, думаю, що маю право поділитися частинкою свого досвіду із зацікавленими особами. Спасибі моєму другові Павлові Яремі, який підштовхнув мене до цієї справи. Невдовзі ти прочитаєш тут і те, що тебе трохи більше цікавить 🙂

Вимоги до заліза

Отже, почнімо з того, що твій комп'ютер повинен відповідати вимогам програм та їх додатків. Коли я отримав свій перший комп'ютер, я й гадки не мав що для запису звуку потрібно так багато ресурсів ПК. Із плином часу виявилося, що найкращим тілом для студійного звукозапису є продукція фірми Apple, оскільки… Тут багато нюансів, в них я заглиблюватися не буду, тому що мова піде про традиційний ПК із системою Windows на борту – для мене такий варіант набагато вигідніший, оскільки звукозапис – не єдине і не основне моє заняття.

Словом, попрацювавши, повчившись на помилках, з'ївши собі немало нервів через глюки своєї цифрової студії у зв'язку з недостатньою потужністю заліза (на першій системі, яка послужила мені не один рік у якості студійного комп'ютера, на сьогодні навіть флеш-ігри глючать, тому можеш собі уявити, НАСКІЛЬКИ то слабенький комп'ютер 😀 ), я вияснив для себе кілька фактів щодо "заліза":

Вимоги до звуку

Отже, із комп'ютером ясно. Тепер про засоби введення звуку.

Якщо є можливість, замовлення, купа грошей і бажання разом із почуттям смаку, можна накупити дорогущих студійних мікрофонів і кожного разу запрошувати професійних музикантів та співаків для того, щоб записати партію того чи іншого інструмента або вокалу. Другий варіант – накупити багато різноманітних "залізних" синтезаторів та модулів і брати звуки з них. Я ж користуюся третім варіантом – практично усі звуки беру із VST-бібліотек. З "живих" звуків, які я записую через аналоговий вхід звукової карти – лише вокальний мікрофон та електрогітара. У підсумку пристроїв для введення звуку в мене всього три: мікрофон, гітара та MIDI-клавіатура.

Щодо виведення/слухання звуку/результату, тобто студійних моніторів – в кожного інше вухо, радити нічого не буду. Слухай, вибирай.

Список необхідного

Отож, підсумуємо, що саме необхідно для початку роботи в домашній студії звукозапису:

Які вибирати VST інструменти та плагіни, а також про інше програмне забезпечення ми поговоримо у наступних статтях. На все добре!

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.