Коли я тільки починав вивчати комп'ютер, у мене стояла звукова карта Creative Soundblaster Live 24bit. І я дивувався, навіщо у її параметрах присутня функція запису WhatUHear – тобто запису усього, що пропускає через себе карта в даний відрізок часу (в інших картах може називатися Stereo Mix). На той момент у мене додатково стояли веб-камера із мікрофоном та ТВ-тюнер. От я й приколювався, вмикаючи все відразу (плюс якийсь плеєр) і записуючи.

Вивляється, ця функція інколи потрібна!

Коли я нещодавно почав задумуватися над створенням відеоуроків, я згадав про цю функцію, і почав шукати щось подібне у M-Audio Profire 2626, яка стоїть у мене зараз. Адже для відеоуроку по звукозапису треба записати і те, що відтворює програма-хост (DAW), і певні коментарі з мікрофона.

Який же я був здивований, коли такої функції у карті не знайшов. "А ще студійна, професійна карта…" – подумав я в той момент. Вона писала все, що було підключено до аналогових входів, а те, що видавала будь-яка програма звукозапису, просто ігнорувала.

Вихід із ситуації

І все-таки, вихід, як завжди, є. Потрібно просто перенаправити виходи SoftwareReturn1 і SoftwareReturn2, на які направляється сигнал із DAW, на аналогові входи карти 1 і 2 відповідно. Як це зробити програмно, я поки-що не знайшов, але можна легко вийти з ситуації за допомогою двох звичайних гітарних шнурів 😂. Нижче щось схоже до схеми, як це зробити. І не забудь у програмних налаштуваннях карти, у вкладці "Router" поміняти значення аналогових виходів 1-4 на "Mixer".