Для тих, хто не має поняття, що це за два страшні слова у заголовку статті, поясню – це два найпоширеніші двигунці сайтів, якими, власне, я й користуюся. Останнім часом мене чомусь більше потягло на WordPress, оскільки він набагато легший у користуванні та налаштуванні.

Багато хто може заперечити, що Joomla має набагато більше можливостей, і я не буду сперечатися, оскільки сам уже одного разу переносив свій блоґ на неї із WordPress. Але бачу, що останнім часом блоґовий двигунець WordPress набрав багато хороших якостей і, на відміну від моєї напханої вздовж і впоперек плаґінами Joomla, працює досить швидко, тому вирішив знову повернутися до нього.

Серед декількох способів мігрувати з Joomla на WordPress я виділив два. Один повністю платний, з іншим можна трішки побавитися, і він вийде повністю безкоштовним. Отож:

  1. Повністю платний спосіб. В тенетах існує цілий сервіс CMS2CMS, який забезпечує швидку і безболісну міграцію з одного двигунця на інший. Просто обираєш, з якого на який тобі потрібно, вказуєш кількість статей, користувачів, коментарів на своєму старому сайті, і система відразу рахує, в яку суму тобі обійдеться це задоволення. Оплачуєш, і процес пішов. Оскільки мені це обходилося майже у 50 у.о., я вирішив – краще попотіти самому, але зробити дешево і сердито.
  2. Практично безкоштовний спосіб. Вимагає або таки заплатити, або прикласти чимало зусиль. Мова іде про плаґін FG joomla to WordPress. Безкоштовна версія дозволяє перенести статті та категорії… і все. Платна має набагато можливостей, може перенести практично все, що ти забажаєш, але коштує 30 у.о.

Користувачів разом із їхніми паролями я не планував переносити, оскільки, по-перше, за кілька років на моєму блозі назбиралася сила-силенна фейкових реєстрацій, а по-друге, й так увесь контент у мене доступний для вільного завантаження. Тож одна проблема відпала. Статті разом із категоріями перенеслися успішно й на безкоштовній версії плаґіна. Дизайн я все одно робив інший з нуля. Залишилися лише коментарі. Ось тут і зупинимося детальніше.

Обидва двигунці використовують бази даних. Правильно думаєш – будемо вручну копіювати дані з однієї бази даних в іншу.

У Joomla я використовував знаменитий плаґін коментарів JComments. Дякувати Богу, у WordPress ніяких плаґінів встановлювати не потрібно – система коментування тут задіяна за замовчуванням. Отже, шукаємо у базі даних Joomla таблицю _jcomments, а в базі даних WordPress таблицю _comments. Тепер встановимо відповідності між даними в таблицях:

Joomla WordPress Значення
id comment_id ID коментаря
parent comment_parent ID батьківського коментаря
object_id comment_post_id ID статті
name comment_author Автор
email comment_author_email Електронна пошта автора
homepage comment_author_url Сайт автора
comment comment_content Текст коментаря
ip comment_author_IP IP-адреса автора
date comment_date Дата залишення коментаря

Перед початком синхронізації таблиць я б радив скопіювати таблицю з коментарями Joomla в базу даних WordPress. Як це робиться – в PHPMyAdmin, знаходячись у базі даних Joomla, вибираємо пункт "Експорт", потім виділяємо лише одну таблицю _jcomments, і в самому низу тиснемо кнопку Ok. Потім переходимо в базу даних WordPress, вибираємо пункт "Імпорт", і завантажуємо щойно збережений на комп'ютері файл.

Далі, власне, синхронізація. В базі даних WordPress шукаємо пункт "SQL", і там вводимо команду:

REPLACE INTO `db`.`wp_comments` (`a1_2`, `a2_2`, `a3_2`, `a4_2`)
SELECT `a1`, `a2`, `a3`, `a4`
FROM `db`.`jos_jcomments` ;

Не забудь поміняти значення на свої:

  • wp_comments та jos_jcomments – переписати суфікси зі своєї бази даних
  • db – внести назву своєї бази даних WordPress
  • a1_2, a2_2 і т. д. – значення потрібних пунктів таблиці WordPress
  • a1, a2 і т. д. – відповідні значення потрібних пунктів таблиці Joomla (порядок пунктів повинен точно збігатися там і там)

Якщо ти все зробиш правильно, за неповну хвилину всі коментарі успішно перенесуться. І платити нічого не треба 😉

Дякую за увагу, до нових зустрічей!