Меню категорій

Створення шаблона WordPress. Вигляд категорій

Як оформити стиль виводу категорій Wordpress. Використовуємо простоту і практично необмежені можливості двигунця.

Отже, головну сторінку ми оформили, тепер поговоримо про вигляд категорій у WordPress. Про що мова: от, наприклад, на моєму блозі є статті різної тематики, кому що до вподоби. І матеріали з кожної тематики згруповані в категорії – Музика, Студія, Книги, Веб, Інше. Кожна із цих категорій має дочірні категорії (при наведенні на основну випливають дочірні, якщо Ви оглядаєте сайт не з телефона – в цьому випадку дочірні категорії просто розташовані нижче основної). І ось зараз ми будемо розглядати, як оформити вигляд сайту, коли Ви клацаєте по такому посиланні (при переході на сторінку категорії).

Взагалі, якщо Ви невибагливі, то можна нічого й не придумувати – сторінка категорії вже має такий самий вигляд, як головна сторінка. Як це сталося? Пояснюю.

  • Коли Ви переходите на сторінку категорії, WordPress відразу починає шукати файл шаблона, який прописаний під саме цю категорію. Тобто, допустимо, зараз Ви читаєте цю статтю, значить Ви в категорії WordPress (посилання категорії буде ivaniura.org.ua/web/wordpress). В першу чергу система шукатиме файл category-wordpress.php, тобто файл із прописаним слаґом (частина посилання, утворена від назви).
  • Якщо такого файла немає в папці із шаблоном, тоді Wordpress шукатиме по id статті, тобто, якщо id категорії “WordPress” – 5, то шукатиметься файл category-5.php.
  • Якщо й такого файла немає, то відбудеться перехід на загальний файл вигляду категорії category.php.
  • За відсутності й такого файлу система перевірить, може в папці є файл archive.php, який відповідає за оформлення архівів, і використає його.
  • Якщо ж немає і цього файлу, тоді буде використаний файл index.php, який відповідає, за вигляд головної сторінки.

Напевно, Ви вже зрозуміли, чому я казав, що можна нічого й не робити – файл index.php ми вже створили, тому WordPress використає його, як файл відображення категорії.

У шаблоні даного сайту я використав кілька файлів. Основний вивід категорій іде через файл archive.php, у якому я дописав відображення опису кожної категорії. “Як дописав? До чого?” – спитаєте Ви. Все просто – я повністю скопіював у нього вміст файлу index.php, а в потрібному мені місці додав опис категорії:

<?php $category_description = category_description();
	if ( ! empty( $category_description ) ) : ?>
		<div class="category-description"><?php echo category_description( $category_id ); ?></div>
	<?php endif; ?>

На даний момент описи деяких категорій (включаючи дану) відсутні, згодом допишу, а наразі можете глянути, як це виглядає, у категорії, наприклад, “Мінусовки (естрада)” – блок відразу під стрічкою “Ви тут”.

Також відрізняються категорії книг – тут виводяться тільки заголовки статей, без вступного тексту. Як це зробити, подумайте самі 😉

Висновок – файл виводу категорії базується на основному файлі index.php, але його можна повністю урізноманітнити під власні потреби, включно до різного вигляду кожної категорії, тобто можна умовно кожну категорію вивести як інший сайт (з іншим дизайном). Зручно, просто, і в той же час дуже багато можливостей.

2 коментарі

Прокоментувати