За кілька років користування Arch Linux мені жодного разу не доводилося шукати інших шляхів встановлення програм, окрім класичного встановлення через Pacman та з користувацьких репозиторіїв AUR. Та, як кажуть, завжди все буває вперше. Я просто не знайшов, як встановити по-людськи в Арчі драм-семплер Sitala. На офіційному сайті є лише версії для Mac, Windows та Linux Ubuntu (deb-пакет). Що ж робити?

Варіант 1. Wine

Як відомо, через програму Wine у Linux можна запускати Windows-програми. Не останній варіант, можна ним скористатися і далі не читати. Але вкінці буде родзинка, тому раджу набратися терпіння 😉

Варіант 2. DPKG

Так, тобі не здалося. В офіційному репозиторїї Арча є однойменний пакет для встановлення deb-пакетів (пакет для пакетів, як мені це подобається 😀 ). Фактично все зводиться до звантаження deb-пакета і виконання двох команд:

sudo pacman -S dpkg
sudo dpkg -i package.deb

Проблема цього способу в тому, що dpkg підтягуватиме залежності з убунтівськими назвами, тобто якщо пакунок в Арчі називається трішки інакше, то він не буде встановлений, а ти отримаєш помилку.

Варіант 3. debtap

Я ніколи не знав, але в Арчі є свій конвертер deb-пакунків. Просто "згодовуєш" йому убунтівськими deb, а на виході отримуєш готовий пакунок для встановлення в Arch Linux.

Для прикладу, я звантажив собі пакет sitala-1.0.0-beta-2_amd64.deb. Робимо ось що:

yay -S debtap

Переконайся, що у твоїй системі встановлені пакети bash, binutils, pkgfile та fakeroot. Якщо ні – обов'язково встанови.

Далі оновлюємо базу даних debtap:

sudo debtap -u

Далі запускаємо власне конвертацію:

debtap -Q sitala-1.0.0-beta-2_amd64.deb

Зверни увагу – команда запущена з ключем -Q. В такому випадку конвертація відбудеться без жодних запитань. Якщо ж ти хочеш, наприклад, обрати власну назву для свого пакета або зробити додаткові налаштування, просто введи команду без цього ключа.

Програма перетворить deb на архів tar.xz (в даному випадку із назвою sitala-1.0.0beta-1-x86_64.pkg.tar.xz), який елементарно встановлюється за допомогою Pacman:

sudo pacman -U sitala-1.0.0beta-1-x86_64.pkg.tar.xz

Можеш переконатися – в мене все працює 😉