ImageMagick – набір програм (консольних утиліт) для читання і редагування файлів безлічі графічних форматів. Є вільним і багатоплатформовим програмним забезпеченням.

Звичайно ж, більшість маніпуляцій з зображеннями дозволяють зробити візуальні графічні редактори (наприклад, GIMP), але якщо потрібна пакетна обробка зображень, то ImageMagick підходить якнайкраще.

До слова, пакетна обробка зображень також підтримується вищезгаданим GIMP, з використанням скриптів. Про це я також обов'язково згадаю в одній із наступних статей, оскільки сам користуюся даною можливістю редактора.

Встановлення ImageMagick

В операційній системі Linux даний софт переважно уже встановлений. Якщо ж ні, то встановлення дуже просте. Для Debian-похідних систем:

sudo apt install imagemagick

Для CentOS, Fedora:

sudo yum install imagemagick

У випадку, якщо у тебе операційна система Windows (надіюся, ліцензійна 😉 ), то можеш звантажити ImageMagick з офіційного сайту і просто запустити exe-файл для встановлення.

Чесно кажучи, я глибоко сумніваюся, що власника неліцензійної "ламаної" Windows цікавлять консольні програми, тому швидше за все вони навіть не дійшли очима до цього рядка 😀 Висновок: якщо ти це читаєш, значить, або ти лінуксоїд, або просунутий і чесний користувач Windows, а це означає, що ти у мене у великій повазі 😉

Утиліти ImageMagick

Стаття буде доповнюватися, поки я не опишу докладно всі утиліти програми.

Convert

Програма convert використовується для конвертації в різні формати зображень, а також зміни розмірів, затемнення, обрізки, видалення плям, згладжування, малювання по них, повороту (на заданий кут), об'єднання, зміни розміру та багато чого іншого.

Identify

Програма identify описує формат і характеристики одного або декількох файлів зображень. Вона також повідомляє, якщо зображення неповне або пошкоджене. Інформація, яку повертає програма, включає номер зображення, ім'я файлу, ширину та висоту зображення, колірну схему зображення, кількість кольорів, кількість байтів у зображенні, формат (JPEG, PNM тощо) і, нарешті, кількість секунд, необхідних для читання та обробки зображення. Багато інших атрибутів доступні з додатковими опціями запуску програми.

Mogrify

Mogrify служить для того, щоб змінити розмір зображення, розмити, обрізати, очистити, намалювати, перевернути, об'єднати зображення та багато іншого. Цей інструмент подібний до convert, за винятком того, що оригінальний файл зображення перезаписується (якщо не змінювати розширення файлу за допомогою параметра -format) з будь-якими змінами, які були проведені із файлом.

Composite

Програма composite використовується для накладання одного зображення на інше.

Montage

Використовуй програму montage для створення композитного зображення, об'єднуючи декілька окремих зображень. Зображення, накладені на композитне зображення, можуть бути прикрашені межею, рамкою, назвою зображення тощо.

Display

Display використовується для відображення зображення або послідовності зображень на будь-якому X-сервері.

Animate

Програма animate відповідає за анімацію послідовності зображень на будь-якому X-сервері.

Compare

Використовуй програму compare, щоб математично та візуально відобразити різницю між зображенням та його зміненою копією.

Stream

Утиліту stream використовують, коли потрібно отримати один чи декілька пікселів із зображення або просто експортувати частину зображення.

Import

Програма import – не що інше, як менеджер скріншотів. З її допомогою можна захопити частину або весь екран X-сервера та зберегти зображення в файл. Можна захопити цілий екран, вибрану ділянку або елемент програми (випливаюче меню тощо).

Conjure

Утиліта conjure надає можливість виконувати власні завдання обробки зображень із сценарію, написаного в мові сценаріїв Magick (MSL). MSL побудований на основі XML і складається з операторів дії з атрибутами. Дії включають читання зображення, обробку зображення, отримання атрибутів із зображення, запис у зображення та багато іншого.