Насправді я обдурив тебе ще у заголовку, бо правильна відповідь на запитання "Як збільшити зображення без втрати якості?" – ніяк. Але все ж правдами-неправдами, за допомогою часткової векторизації та правильного ретушування покращити візуальне сприйняття зображення можливо.

І, щоб нам із тобою не заморочуватися купою теорії та швидко покращити якість зображення, в тенетах існує класний безкоштовний сервіс – imglarger.com. Сервіс до неможливості простий: завантажуєш зображення (розміром не більше 800х750 пікселів), вибираєш якість обробки й за кілька секунд звантажуєш покращене зображення до себе на пристрій.

Для прикладу, я взяв зображення пінгвінятка, яке нещодавно вже використовував у прикладі роботи ImageMagick:

Оригінал

Якщо його просто збільшити в чотири рази, отримаємо ось що:

Збільшено в 4 рази

А якщо "прогнати" через imglarger.com, вийде отакий результат:

Збільшено в 4 рази з imglarger.com

Добре, а якщо нам треба просто покращити якість зображення, не збільшуючи його? Даний сервіс може й так, правда, з додатковими діями з твоєї сторони.

Беремо початкове зображення, за допомогою ImageMagick "псуємо" якість зображення до 10% для наглядності:

convert tux.webp -quality 10 tux2.webp

Вийшло ось що:

10% якості

Потім обробляємо зображення за допомогою imglarger.com із максимальними налаштуваннями (High-Grade (Slow), 4x):

High-Grade (Slow), 4x

Для загального враження зменшуємо зображення до початкового розміру (бо воно після обробки стало в 4 рази більшим), і ось результат:

До обробки
До обробки
Після обробки
Після обробки

Як видно неозброєним оком, покращення таки видно, і хоч на великому зображенні присутні артефакти, при зменшенні до оригінального розміру вони практично непомітні, а якість гірша від оригіналу, але не настільки критично (хоч, нагадую — ми зіпсували її до 10%):

Оригінал
Оригінал
Після обробки
Після обробки

Отже, покращити або збільшити зображення без особливих втрат по якості таки реально, принаймні, візуально так воно й виглядає (якщо залізти глибше й почати оцінювати всі артефакти, з'являться додаткові запитання до якості 😉 ), а це саме те, чого ми пробували добитися у даній статті.

До речі, якщо тобі постійно треба проводити подібні операції з зображеннями, розробники пропонують тобі десктопний варіант програми для Windows або Mac.

Сподіваюся, сервіс imglarger.com неодноразово допоможе тобі в роботі й не тільки. Гарного настрою!