Часом трапляється ситуація, коли операційна система перестала завантажуватися, а для того, щоб виправити ситуацію, необхідно просто змінити якийсь параметр у системному реєстрі. Виходить таке собі замкнуте коло: система не завантажується, бо потрібно зробити поправку у реєстрі, а реєстр неможливо відкрити, бо не завантажується система 😀
Що ж робити? На допомогу прийде будь-який завантажувальний диск із системою Windows версії не нижче 7. Саме на Windows 7 буде сьогодні продемонстровано, як потрібно вирішувати дану проблему. З рештою операційних систем працюємо аналогічно.
Як редагувати реєстр зламаної Windows 7
Отож, у першу чергу потрібно завантажити комп’ютер із носія – диска чи флешки, залежно від того, на що Ви записали свій Windows. Вибираємо потрібну мову:

І відразу тиснемо «Відновити комп’ютер»:

Система трішки подумає, шукаючи, що ж там у Вас встановлено. Після того, як вискочить список встановлених операційних систем, обираємо потрібну (в мене лише одна, тому немає чого обирати) і тиснемо далі («Next»):

У наступному вікні потрібно обрати командний рядок:

А в командному рядку вводимо звичну команду запуску редактора реєстру – regedit:

Далі потрібно обрати гілку, яку ми збираємося редагувати. Оскільки я перед тим говорив про налаштування, які не дають спокійно завантажитися системі, то обиру гілку HKEY_LOCAL_MACHINE – у ній і зберігаються усі налаштування. Пам’ятайте, що дані гілки реєстру не належать системі, що встановлена на комп’ютер – це реєстр системи, яку Ви завантажили з носія.

Тепер підійшла черга імпортувати гілку реєстру власне із встановленої на комп’ютер системи. Це робиться через меню File -> Load Hive:

Файли реєстру знаходяться у папці windows\system32\config системного диска. У системі він переважно називається диском C:\, але при завантаженні з носія може мати іншу позначку букви. Просто знайдіть диск, у якому є папки Windows, Program Files та Users. Ми будемо імпортувати дані із файлу SYSTEM:

Які файли за які гілки реєстру відповідають
Який саме файл потрібен Вам, зможете прочитати згодом у окремій статті.
Не забудьте дати гілці реєстру, яку імпортуєте, зрозумілу назву, щоб не поплутати із вже існуючими:

Таким чином Ви маєте дві схожі гілки – одну із завантажувального носія (яку редагувати немає сенсу), та одну імпортовану із Вашої системи:

В імпортовану гілку внесіть потрібні Вам зміни (обережно, не поламайте систему ще більше ). Потім вивантажте гілку назад у встановлену систему:

Все, що залишилося зробити – це вимкнути комп’ютер, вийняти завантажувальний носій та знову увімкнути. Якщо Ви все зробили правильно, а також вірно внесли необхідні зміни у реєстр, Ваша система повинна успішно завантажитися. Успіхів!
Прокоментувати