Донедавна словосполучення "найкращий безкоштовний відеоконвертер" асоціювалося в мене тільки з однією програмою: Format Factory (Фабрика форматів). І це було цілком виправдано. По кількості форматів, з якими працює програма, та швидкості виконання операцій їй немає рівних (перевірено мною особисто рік тому). Та, на жаль, останнім часом із програмою почалися проблеми. Не знаю, в чому справа, можливо, винна навіть сама операційна система, а вірніше, останні оновлення системи. Я пробував навіть старіші версії Format Factory – проблема залишається, файли просто не конвертуються.

Format Factory. На жаль, почав працювати з помилками…
Format Factory. На жаль, почав працювати з помилками…

Оскільки вмиватися гіркими сльозами із цього приводу – ненадійний варіант, залишається одне – шукати інший софт, який не надто гірше справиться із завданням.

Для тесту були обрані три найбільш розхвалені в мережі відеоконвертери: Freemake Video Converter, Total Video Converter та Any Video Converter. Скажу прямо: якщо тобі потрібно сконвертувати один-два файли раз на півроку, то можеш обрати будь-який із них – вони всі хороші. Але…

Тестуємо безкоштовні відеоконвертери

Тестовим відеофайлом послужила дев'ята серія другого сезону серіалу "Доктор Хаус" із українським перекладом. Конвертерам ця інформація була ні до чого, тому розказую технічну сторону:

 • тривалість – 41:28 хв
 • розмір відео – 624*352 пікс
 • співвідношення сторін – 16:9
 • формат – Avi (кодек Xvid)
 • бітрейт – 1023 кб/с
 • кадрування – 25 кадрів/с
 • формат аудіо – mp3, 128 кбіт/с, 48000 кГц

Завданням, поставленим перед конвертерами, було перетворити відео в наступний формат:

 • розмір відео – 480*272 пікс
 • формат – без змін
 • бітрейт – 384 кб/с
 • кадрування – 20 кадрів/с
 • формат аудіо – mp3, 128 кбіт/с, 44100 кГц

Саме такий формат найбільш підходить для китайських немічних навігаторів типу Pioneer PM-725, яким користуюся я. Отож, обираємо найкращий безкоштовний відеоконвертер.

Freemake Video Converter. Третє місце

Freemake Video Converter
Freemake Video Converter

У програми дуже зручний і зрозумілий інтерфейс, всі налаштування вводяться за раз, немає нічого лишнього. Щоправда, з усіх поставлених завдань конвертер не може виконати одного: кадрування 20 кадрів/с. Ну немає можливості в програмі вибрати саме такого значення. Тому я обрав значення 23,976 кадрів/с.

В процесі роботи я встиг випити чаю з печеньком, оскільки час конвертування тільки трішки не дотягнув до десяти хвилин – 9:43. Як виявилося, програма вирішила, що моя відеокарта не підтримує технології CUDA, яка значно пришвидшує роботу з відео. Хоча інші конвертери, а також програма для відеомонтажу Adobe Premiere успішно використовують ці можливості відеокарти.

Можливо, десь у налаштуваннях чи редагуванням якогось конфігураційного файлу програми цю проблему можна вирішити, але я не мав настрою копатися в конфігах програми. Найкращий безкоштовний відеоконвертер сам мав би подбати про пошук відповідних налаштувань. Тому вердикт – заслужене третє місце серед трьох опонентів.

Total Video Converter. Друге місце

Total Video Converter
Total Video Converter

Із назви видно, що програма береться конвертувати абсолютно все, що їй подадуть. Не знаю, не перевіряв, але форматів дійсно в списку досить багато.

Що трохи нервує – кожного разу при запуску розробник пропонує ввести серійний номер, щоб програма стала платною і з більшою кількістю можливостей. І це все за допомогою окремого спливаючого вікна, в якому треба кожного разу запевняти, що ми хочемо спробувати тільки демо-версію програми.

Зате потім одна насолода – абсолютно всі значення в налаштуваннях вводяться із клавіатури. Тобто проблеми із відсутністю кадрування у 20 кадрів/с (як у Freemake) не може бути в принципі – та хоч 20,54 кадрів/с, якщо бажаєте.

З конвертацією вищеописаного відео софт упорався за 7:52 хв, що, звичайно, швидше від Freemake, та, наскільки я зрозумів, цей конвертер теж не використовує технологію CUDA, про неї навіть згадки немає в налаштуваннях. Тому за швидкість – друге місце, але звання "найкращий безкоштовний відеоконвертер" присвоїти не вдається.

Any Video Converter. Перше місце

Any Video Converter
Any Video Converter

Безперечно найкращий безкоштовний відеоконвертер на сьогодні. Підтримка технології CUDA за замовчуванням, що й позначилося на швидкості роботи програми. Із вищезгаданим завданням конвертер упорався за… 3:35 хв. А це дуже великий відрив від інших аналогічних програм. Щоправда, тут не все можна ввести вручну, як у Total Video Converter, але й готових налаштувань є вдосталь. Крім того, є величезний список пресетів під різні пристрої – вибираєш пресет, і вперед, нічого більше не потрібно налаштовувати.

Нижче приведена порівняльна діаграма згаданих конвертерів.

Найкращий безкоштовний відеоконвертер
Найкращий безкоштовний відеоконвертер

Висновок

Для себе я однозначно вибрав Any Video Converter. Що обереш ти – залежить лише від твоїх потреб. Раджу не довіряти сліпо моїм поверхневим тестам, а спробувати, яка з програм буде для тебе найзручнішою та найзрозумілішою. Кожному своє, як то кажуть.

На все добре!