Сьогодні я чисто випадково помітив на одному комп'ютері зі встановленою Windows 10 запущену програму Daemon Tools в системному лотку. І, чесно кажучи, мені стало смішно 🙂 Чому?

Відповідь проста. Не обов'язково встановлювати емулятори CD-приводів типу Daemon Tools чи UltraISO для того, щоб відкрити ISO-образ у Windows 10. Дана операційна система здатна сама емулювати ці образи, причому автоматично створює для них окремі віртуальні CD/DVD приводи.

Створення віртуального приводу та завантаження у нього ISO-образу до болю просте: подвійний клац на самому образі. Після цього ти маєш доступ до образу, так ніби щойно вставив/ла звичайний диск у привід:

Змонтований образ

А видалення образу відбувається так само просто. Клацаєш по змонтованому образу правою кнопкою миші та обираєш пункт "Витягти". От і все.

Розмонтувати образ

Daemon Tools та інші подібні емулятори необхідні для розширених можливостей монтування образів. Наприклад, щоб програма, запущена з такого образу, не зрозуміла, що її запускають із нелегальної копії… Але ж ми з тобою чесні й не користуємося нелегальним програмним забезпеченням, чи не так? 😉