Cockos Reaper – DAW (Digital Audio Workstation – цифрова аудіо робоча станція), ще одна програма для студійного звукозапису, яку я хочу запропонувати тобі в якості альтернативи Presonus Studio One, про який писав раніше. Нижче основні якості цієї програми. Не буду імпровізувати, а просто запропоную власний переклад з офіційного сайту програми.
Особливості Reaper
REAPER – музичне програмне забезпечення, міді/аудіо секвенсор, для Windows, Mac OS X і Linux (Wine).
При малому розмірі дистрибутива і відносно невисокій ціній ($60-$225), REAPER – повноцінна платформа для створення музики від початку і до кінця.
Офіційний сайт програми: https://reaper.fm
Працює скрізь:
REAPER працює в Windows (включаючи x64), OS X і навіть в Linux (при запуску з під Wine (офіційна підтримка)).
(ведеться розробка native-версії (рідна) під Linux)
Доступність:
Вартість програми $60 за дисконт-ліцензію (за умовами якої Ви можете "заробляти на програмі" до $20000, функціональних обмежень немає), $225 за комерційну ліцензію. Крім того без ліцензії програма може працювати 30 днів з моменту установки без обмежень.
Оновлення
Одна ліцензія на 2 "мажорних" версії. Це приблизно 2-3 роки підтримки і оновлень.
Без обмежень:
REAPER не має обмежень на кількість треків (доріжок). Завдяки вільному роутінгу сигнал може бути перенаправлений скільки завгодно разів. Кількість завантажених плагінів обмежено лише продуктивністю вашого комп'ютера.
Вкладайте кілька треків в один як у папку і вішайте FX на цілу групу, економлячи ресурси комп'ютера. Це зручно!
Тільки найкраще!
Записуйте аудіо або midi фрагменти в кілька спроб і вибирайте кращі з них завдяки Takes (дублі).
Пул проекту:
Зберігайте і організовуйте свої об'єкти і FX. Налаштуйте так, щоб видалені з треків об'єкти все-одно зберігалися в проекті, раптом вони вам ще знадобляться. Замінюйте аудіо/midi об'єкти на треках іншими прямо на місцях. Все це Project Media/FX Bay.
Якість:
Звуковий двигун REAPER базується на 64-бітних алгоритмах.
Швидкість:
REAPER повністю сумісний з драйверами ASIO на Windows і Core Audio на OSX, підтримує багатоядерні/багатопроцесорні комп'ютерні платформи.
Швидкий запуск:
Кеш попереднього запуску, дозволяє повторно завантажувати програму на сучасних комп'ютерах приблизно за 1 секунду.
Аудіо-плагіни:
REAPER працює з такими популярними плагінами як VST, VSTi, AU, AUi, DX, DXi, а також з власними JS, заснованими на скриптах.
Аудіо-формати:
REAPER працює з WAV, AIFF, OGG, FLAC, ACID, APE, WavPack і MP3. Починаючи з REAPER 3, повністю сумісний з Surround файлами (що містять більше 2-х каналів).
Розширюваність:
Завдяки відкритому API, сторонні розробники можуть випускати функціональні розширення для REAPER (подібно як в Firefox).
Будь-які команди можна збирати в "екшени" (послідовність команд виконується одним натисненням).
Безпека:
Автоматично створюваний backup (копія проекту), можливість використовувати undo/redo навіть після закриття-відкриття проекту (за замовчуванням не активовано), практично виключають втрату/псування проекту.
Інші можливості:
Піано-рол, автоматизація, багатоканальний аудіозапис, робота з міді-файлами, сумісність з файлами Samplitude (EDL), колірна розмітка проекту.
Док:
Багато вікон можуть розміщуватися в нижньому доку для швидкого перемикання між ними. Док може знаходитися в будь-якій із чотирьох сторін або бути окремим вікном. В одній вкладці дока можна розташовувати кілька вікон поруч.
Кастомізація:
Просунутий GUI движок WALTER дозволяє змінювати зовнішній вигляд програми до невпізнання, не просто шляхом зміни графіки, а навіть довільною розстановкою елементів інтерфейсу. Крім цього REAPER має редактор меню і тулбара (панелі завдань).
Mouse Modifier допоможе адаптувати управління мишею в REAPER до такого, до якого ви звикли або завжди мріяли.
Мобільність:
REAPER можна встановити на флеш-накопичувач.
Співтовариство:
У REAPER дружнє співтовариство. Розробники активно співпрацюють з користувачами програми.
Вперед!
Програма розвивається з неймовірною швидкістю. REAPER не накопичує "новинки" до "круглого релізу", а пропонує їх в найближчому оновленні. Оновлення зазвичай виходять раз в 7-14 днів.
Чому Reaper?
Отож, перша (і практично єдина в тодішню мить) причина переходу на Cockos Reaper – внутрішня підтримка плаґінів обидвох архітектур – 64/32bit. Для інших робочих станцій існує прекрасний софт, що регулює проблему розрядності шляхом перетворення плаґінів – jBridge, але коли я перетворив таким чинов купу плаґінів, а ще й у Windows 8.1, вони просто почали глючити. Не знаю, чому… Reaper ж просто тихенько читає все, що йому подадуть 🙂
Основні плюси для мене зараз – швидка робота програми (не скажу, що надто швидше від інших програм, але якось відчувається), неперебірливість у додаткових плаґінах, глибокі можливості налаштування інтерфейсу.
Про якісь особливі "фішки" програми розповідатиму згодом (якщо буде час, звичайно 🙂 ), а наразі пропоную для зацікавлених російськомовний мануал:
Cockos-Reaper-5-Rus.pdf Звантажити
Прокоментувати
На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.