Існує кілька варіантів створення унікального шаблона для WordPress. Можна створити дочірній шаблон на основі вже існуючого, для цього вистачить тільки трохи видозмінити файл стилів. Можна скористатися одним із загальнопоширених фреймворків (каркасів програмного забезпечення, призначених для створення шаблону), можна використати стартовий шаблон _S (також відомий як Underscores – готовий шаблон без жодних стилів оформлення, призначений для вільної видозміни коду під свої потреби).
Ми ж розглянемо ще один варіант – створення шаблону з нуля. Для цього нам потрібні будуть базові знання HTML, CSS та PHP.
Структура шаблона для WordPress може складатися всього з двох файлів: index.php та style.css, та ми відразу підемо ширшим шляхом і опишемо мінімальний набір файлів для нормального подальшого редагування шаблону.
Отож, короткий опис основних файлів шаблона:
- style.css – файл стилів, також служить для ідентифікації шаблона в адмінпанелі WordPress
- index.php – основний файл шаблона, завантажується першим, в ньому прописуються всі решта файли шаблона
- archive.php – виведення вмісту категорій. Про цей файл буде окрема мова, оскільки вивести вміст категорій можна кількома способами
- single.php – виведення окремої статті
- page.php – виведення окремої сторінки
- header.php – шапка сайту
- sidebar.php – бічна панель (панель віджетів)
- footer.php – підвал сайту
- comments.php – форма коментування
- searchform.php – форма пошуку
- search.php – результати пошуку
- 404.php – сторінка 404
- functions.php – основні налаштування шаблона
Кожен із цих файлів я постараюся описати максимально докладно, в той же час не завантажуючи опис лишніми функціями, які потрібні лише у деяких випадках. Слідкуй за оновленнями категорії "WordPress".
Прокоментувати
На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.