Напевне кожен власник недорогого смартфона чи планшета на базі ОС Android стикався із проблемою, коли з часом програми та ігри починали "виснути" або "лагати". Мене також спіткало таке горе, я довго морочив собі голову із "думанням" свого телефона, не маючи часу та натхнення нормально а нього взятися. та, як відомо, нерви в мене не залізні, тому одного прекрасного дня мій старенький Prestigio PAP 5400 DUO мене дістав остаточно, і я серйозно з нього познущався, в результаті чого він почав працювати практично без глюків.

Отож, коли твій улюбленець перестає тебе тішити, пора звернути увагу на декілька аспектів.

Вміст пам'яті ґаджета – не безмежний

Якщо твій пристрій переповнений "важкими" іграми та купою різноманітного софту – чекай на гальмування.

Вирішення цієї проблеми – не загромаджувати телефон чи планшет великою кількістю "важких" програм, а також видалити програми, якими ти практично не користуєшся. У мене, наприклад, стояло близько десяти програм, які я поставив ще колись із причини "а раптом згодиться", а насправді ними ніколи не користувався. Після видалення цього непотрібного софту телефон помітно покращив свою роботу.

Правильно обирай місце встановлення програм

В деяких ґаджетах присутня функція вибору місця встановлення програм. Це допоможе зекономити пам'ять телефона чи планшета, коли ти встановлюватимеш софт на знімну карту пам'яті. Для цього ідемо в меню Налаштування->Пам'ять і бачимо ось що:

В даному випадку нас цікавить пункт "Бажане місце встановлення". Тут обираємо пункт Знімна SD-карта і насолоджуємося результатом.

У випадку, якщо у тебе немає пункту "Бажане місце встановлення", прошу прочитати наступну статтю.

Оновлена програма – не завжди краща

Знаменитий сервіс Google Play Market постійно пропонує оновлення вже наявних програм, а також сама операційна система часом просить оновитися. Стався до таких прохань обережно. Як відомо, техніка в даний час розвивається не по днях, а по годинах, відповідно кожне наступне оновлення системи чи програми розраховане на пристрій із більшими можливостями. Але ж у твого старенького телефона чи планшета не взявся нізвідки потужніший процесор або кілька кілобайт лишньої пам'яті. Отже вибирай – або новенька потужна програма, або більша швидкодія твого ґаджета.

Я, наприклад, дозволяю оновлюватися тільки декільком програмам, які мені особливо важливі (Аукро, Приват24 тощо), решті оновлюватися заборонив.

Видаляємо системні програми

Купуючи будь-який ґаджет із операційною системою Android, ми отримуємо попередньо встановлений набір програм, які переважно "вшиті" в операційну систему і які не можна видалити. Але ж вони займають лишнє місце у пристрої, – скажеш ти, і матимеш рацію. Саме для цього придумали права доступу root. Що це таке, можеш почитати ось тут, також тут розписаний один із варіантів отримання прав root для телефона Sony Xperia. Ще один варіант розблокування root описаний ось тут.

А от щодо власне видалення системного софту я мусив створити окрему статтю, де все гарно розписано по картинках. Прошу читати і насолоджуватися.