Уже традиційно, після чергового оновлення дистрибутиву Ubuntu перестає працювати офіційний додаток встановлення Viber. Шкода, що в такій великій компанії розробникам не вистачає часу розробити якийсь snap-пакет, який працював би в будь-якому Linux.

Щоправда, у вищезгаданому snap присутні два неофіційні пакети – viber-unofficial та viber-mtd, але оновлення першого зупинилося на версії 7.0 (на момент написання статті на офіційному сайті Viber версії 12.0), а другий у мене взагалі вимкнувся та більше не увімкнувся після сканування QR-коду телефоном (та й по всій видимості, версія у нього теж далеко не нова).

Отож, залишається встановлювати Viber з офіційного сайту. Та й тут чекає розчарування у вигляді помилки під час встановлення (у версії 12.0.0.7):

Як установити Viber в Ubuntu 20.04

Що ж, будемо шукати сторонній вихід, як зазвичай. А полягає він у ручному звантаженні та встановленні файлу libssl1.0.0:

wget http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/o/openssl1.0/libssl1.0.0_1.0.2n-1ubuntu5.3_amd64.deb
sudo dpkg -i libssl1.0.0_1.0.2n-1ubuntu5.3_amd64.deb
sudo dpkg -i viber.deb

Тепер процес завершиться без помилок. А ми чекаємо, поки розробники Viber зреагують та виправлять ситуацію. Вони це завжди роблять, але з невеликим запізненням чомусь 😉