Меню категорій

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Зверни увагу, що стандартні налаштування гарячої клавіші PrtSc для Flameshot спрацьовують не в кожній версії KDE в Arch Linux та Manjaro.
Категорії: Linux

Flameshot – чудова програма для збереження знімків екрана в Linux. Окрім зберігання цілого екрана, вибраної його частини, а також відкладеного збереження по таймеру, вона дозволяє ще до збереження домалювати на зображенні квадратики, стрілочки та інші позначки, додати текст тощо. Я постійно використовую Flameshot при підготовці зображень для статей. І дана стаття – не виняток.

Flameshot

Та є одна проблема. За замовчуванням KDE Plasma використовує програму Spectacle для зберігання знімків екрана. Коли ти переназначаєш програмою за замовчуванням Flameshot, візуально все налаштовується вірно. Навіть хоткей прописується в налаштуваннях гарячих клавіш, але… не в кожному Linux працює. Я перевіряв – проблема точно присутня в Manjaro та Arch Linux, де версія KDE Plasma 5.19 і вище:

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Причому жодних проблем не виникає при тих же діях в дистрибутивах гілки Ubuntu. Тому якщо ти убунтовод, можеш далі не читати ?

Власники Arch Linux та Manjaro, рішення проблеми для вас – нижче.

Як призначити гарячу клавішу для Flameshot

Щоб гаряча клавіша почала працювати, видаляємо повністю Flameshot із списку хоткеїв (стрілочка лівіше на попередньому зображенні). Тепер в основному меню обираємо пункт "Нетипові скорочення" та створюємо нову команду:

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Відразу після створення задаємо їй назву (я так і назвав – Flameshot) та переходимо на вкладку "Тригер". Там задаємо наш хоткей PrtSc:

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Тепер переходимо на вкладку "Дія" та вносимо команду:

flameshot gui

Налаштування Flameshot в KDE Plasma

Не забудь вкінці натиснути внизу кнопку "Застосувати".

Готово, можеш перевіряти ?

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.

Натискаючи кнопку "Підтвердити", ти даєш згоду на використання файлів cookie на твоєму пристрої для поліпшення навігації сайтом та іншими зручними функціями, а також допомагаєш рекламній діяльності третіх сторін. Жодних протиправних дій із твоїми особистими даними з моєї сторони не відбувається. Детальніше за посиланням внизу.

Політика конфіденційності