Чому не працює клавіатура у Windows?

Пробуєш під'єнувати різні типи клавіатур, і жодна не "заводиться"? Можливо, система взагалі не розпізнає їх. Чому не працює клавіатура у Windows? Читай тут.

Дана стаття пояснить, як виправити ситуацію, коли не працює клавіатура у Windows. Відразу наголошу – коли є якась несправність із клавіатурою, перш за все перевір, чи працює вона взагалі. Для цього при увімкненні комп’ютера спробуй увійти в BIOS. Це зазвичай робиться безперервним натисканням клавіші Del , часом F2 або Esc. Якщо клавіатура у BIOS працює – значить можеш продовжувати читати далі, швидше за все цей матеріал тобі допоможе.

Чому не працює клавіатура у Windows?

Причин “незрячості” Windows може бути декілька. Швидше за все, ти користуєшся піратською версією “вікон”. Найчастіше у різних збірках типу “сампансклепав” просто вбудовані “криві” драйвери, тоді виправити ситуацію більш проблематично, хоча можеш все одно спробувати варіант, описаний нижче.

У мого друга взагалі позлітали драйвери через тимчасове припинення постачання електроенергії у дім, а комп саме був увімкнений. На щастя, лікується така проблема досить легко. Треба лише зробити легеньку поправку у реєстрі Windows.

Отже, створи звичайний текстовий документ і скопіюй у нього наступні значення:

reg delete "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}" /v LowerFilters /f
reg delete "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}" /v LowerFilters /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}" /v UpperFilters /t REG_MULTI_SZ /d kbdclass /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}" /v UpperFilters /t REG_MULTI_SZ /d mouclass /f

Даний уривок коду виправляє помилки із драйверами і для клавіатур, і для комп’ютерних мишок.

Після цього збережи документ під будь-якою назвою, але прослідкуй, щоб розширення файлу було .bat, наприклад, fix.bat. Найчастіше для цього потрібно увімкнути відображення розширень імен файлів.

Потім файл необхідно запустити на виконання від імені адміністратора, а після цього відразу видалити “кривий” пристрій із системи і провести новий пошук пристроїв:

Win + Pause => Диспетчер пристроїв

не працює клавіатура у Windows

 

не працює клавіатура у Windows

Вуаля!

Якщо у тебе виникають проблеми із роботою без клавіатури, можеш підготувати вищеописаний файл на іншому комп’ютері, або традиційно звантажити готовий файл внизу даної статті.

Успіхів!

Якщо ти виявиш орфографічну помилку, будь ласка, повідом мені. Виділи текст із помилкою та натисни Ctrl+Enter.

14.07.2018 Windows

Прокоментувати