Розробники програмного забезпечення часом люблять пожартувати з користувача, захардкодивши якусь цікаву фішку, яку простим способом неможливо обійти. Як ось із новою операційною системою від Microsoft – WIndows 11 не так вже й просто встановити, якщо не знати нюансів.

В загальному встановлення відбувається по аналогії з Windows 10, встановлення якої я вже описував у цій статті. Але, як я вже казав – із нюансами.

Встановлення без інтернету

Наприклад, коли "десяточка" просила підключитися до інтернету, можна було просто натиснути кнопку "Я не можу підключитися до інтернету", і все – операційка спокійно продовжувала встановлення із локальним обліковим записом.

З Windows 11 такий номер не проходить – кнопки "Я не можу підключитися до інтернету" тут просто немає (спойлер – є!). В цілях безпеки, чи що вони там іще придумали в тому Microsoft, ти мусиш під'єднатися до інтернету, аж тоді продовжиться встановлення.

Як виявляється, підказка захована з самого верху, просто треба знати це. Коли система починає клянчити в тебе хоч кілька мегабайт, тисни комбінацію Shift + F10, внаслідок чого повинен запуститися командний рядок. У ньому вистачає ввести команду:

OOBE\BYPASSNRO

Для інформації: в середовищі встановлення системи розкладку клавіатури можна змінити комбінацією Alt + Shift.

Після цієї маніпуляції система без жодних запитань перезавантажиться, і ти знову потрапиш на екран вибору мови, тобто на кілька кроків назад. Зате коли справа дійде до пошуку інтернету, Windows чемно погодиться із тим, що ти не можеш підключитися до мережі:

Не можу підключитися до мережі...

Подальші дії нічим не відрізняються від встановлення Windows 10, тому вперед, працюй 😉

Встановлення Windows 11 на непідтримувані пристрої

Як відомо, операційка Windows 11 вимагає, щоб апаратна частина (твій комп) відповідала мінімальним вимогам, а саме – щоб була присутня підтримка модуля TPM 2.0 та безпечного завантаження Secure Boot. Для того, щоб обійти таку перевірку, достатньо записати образ Windows 11 на флешку за допомогою програми Rufus – там уже присутня опція вимкнення такої перевірки при встановленні:

Запис Windows 11 на флешку

Встановлення Windows 11 на Virtualbox

Якщо ти тільки готуєшся до переходу на Windows 11, можеш встановити його собі на Virtualbox та потестування без затирання основної системи. Що ж робити з TPM 2.0 та Secure Boot у цьому випадку? Програма встановлення обов'язково матюкнеться у певну мить отаким способом:

Windows 11 на Virtualbox просто так не встановиш...

Як і у випадку з обходом підключення до інтернету, тисни Shift + F10. У командному рядку вводь regedit та тисни Enter:

Запускаємо редактор реєстру

У редакторі реєстру обираємо гілку HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/Setup та створюємо у ній новий розділ із назвою LabConfig:

Створюємо новий розділ

У цьому розділі створюємо два параметри DWORD 32bit із назвами BypassTPMCheck та BypassSecureBootCheck:

Додаємо два параметри

Тепер клацаємо двічі по кожному параметру та задаємо їм значення "1":

Задаємо значення параметрам

Має вийти ось так:

Результат змін у реєстрі

Закриваємо редактор реєстру та консоль. Оскільки кнопка "Далі" все ще неактивна, повертаємося на крок назад:

Повертаємося на крок назад

І можеш переконатися, що далі встановлення Windows 11 продовжиться у звичайному порядку.

Післямова

Я, звичайно, залишаюся палким прихильником операційних систем Linux, але не можу не визнати, що Windows 11 виглядає досить гарно і на потужних машинах працює досить плавно і злагоджено. Тож якщо маєш не дуже древній комп, а також ліцензію на ОС (до речі, ліцензія із Windows 10 автоматично переноситься на Windows 11), то можеш спокійно переходити на "одинадцятку".

Довгих днів і приємних ночей тобі! (© С. Кінг, "Темна вежа", Роланд Дескейн)