Меню категорій

Мультизавантажувальна флешка на всі випадки життя

Як створити мультизавантажувальну флешку, на якій одночасно присутні кілька інсталяторів ОС та ISO-дисків.
Категорії: Windows

В одній із попередніх статей я розповідав, як за допомогою програми WinToFlash можна створити завантажувальну флешку для встановлення Windows. Цього разу ми поговоримо про те, як створити мультизавантажувальну флешку, на якій одночасно присутні кілька операційних систем для встановлення, кілька реаніматорів для програмного ремонту комп'ютера, а також додаткові утиліти на власний смак і розсуд.

У даному випадку нам допоможе чудова програмка WinSetupFromUSB та кілька додаткових жестів. Першим ділом звантажуємо програму і запускаємо. Вона запропонує розархівувати себе – вказуємо куди і тиснемо кнопку Extract:

Після цього запускаємо відповідний до розрядності нашої операційної системи файл (для 32-розрядної системи WinSetupFromUSB_1-6.exe, для 64-розрядної – WinSetupFromUSB_1-6_x64.exe) з розпакованої папки від імені адміністратора:

І бачимо наступне вікно:

У першому випадаючому списку зверху вибираємо нашу флешку, відразу під ним ставимо галочку Auto format it with FBinst.

Далі бачимо список утиліт, які можна додати до нашої завантажувальної флешки. Нам потрібні лише три пункти:

Наразі, як бачимо із картинки нижче, я дав завдання програмі тільки відформатувати флешку і встановити дві операційки – Windows XP та Windows 7:

Таким самим чином ти можеш додати скільки завгодно операційних систем та дисків-реаніматорів. Зверни увагу, що програма дозволяє встановлювати на одну флешку усі типи операційок одночасно. Наприклад, на моїй флешці присутні Windows XP/7/8.1 32bit/8.1 64bit, і вони абсолютно між собою не конфліктують – WinSetupFromUSB просто розподіляє їх по різних папках під різними назвами. А що іще цікаво – якщо твій образ диска займає більше ніж 4Гб, що заборонено на файловій системі FAT32, то програма сама розділить його на декілька частин, а при встановленні просто зчитає файл із уривків. Звичайно, можна відформатувати флешку і в системі NTFS, але це не дуже добре впливає на тривалість життя самої флешки, тому от такий хід конем.

Коли ти вже все обрав/ла, можна спокійно натискати кнопку GO. А тут нас чекає ціла купа спливаючих вікон із попередженнями.

Диск надто великий. Ти справді не помиляєшся і не пробуєш відформатувати свій жорсткий диск, на якому купа твоїх улюблених фільмів? (Просто я наводжу приклади на флешці розміром 64Гб – програма турбується про твою інформацію більше від тебе).

Ти збираєшся відформатувати свою флешку. Ти дійсно впевнений/на в цьому? – Це знаменита фішка Windows – по кілька разів перепитувати.

А таке повідомлення у мене з'явилося у зв'язку з тим, що перед тим моя флешка була форматована у системі NTFS. При зміні файлової системи власне й з'являється схоже віконечко із попередженням.

Підтвердили ми всі запити і попередження, і ось почалася робота. Можеш заспокоїтися – програма не зависла (хоча хтозна, що може трапитися саме на твоєму комп'ютері 😉 ), а просто довго копіює всю ту масу файлів, що ти їй запропонував/ла перед тим. Власне за час копіювання я й написав текст до цієї статті. А вкінці з'являється наступне віконечко:

Це означає, що копіювання завершене, і ти вже можеш користуватися даною флешкою як завантажувальною. А я ще додам кілька дистрибутивів із Linux, антивіруси та зо два реаніматори.

До речі, один із найкращих реаніматорів Hiren's Boot CD спокійно записується на флешку за допомогою третього пункту Linux ISO/Other Grub4Dos compatible ISO, але чомусь у мене після цього не завантажувалося основне його меню. Тому власне цей реаніматор ми будемо записувати по-іншому. Звантажуємо образ із офіційного сайту, витягаємо з нього образ Hiren's.BootCD.15.2.iso, монтуємо його за допомогою програми Daemon Tools, потім копіюємо із змонтованого диска папку HBCD і кладемо в корінь нашої флешки. Після цього знаходимо на флешці файл menu.lst, відкриваємо його і додаємо (можна вкінці файлу, щоб не заплутатись) рядки:

title Hiren's BootCD 15.2
configfile /HBCD/menu.lst

Тепер Hiren's Boot CD буде запускатися і працювати без жодних проблем.

Крім цього, я розпакував на свою флешку програму автоматичного встановлення драйверів DriverPack Solution і стандартний набір програм, якими постійно користуюся. Ось тобі список, може пригодиться:

Таким чином у нас вийшла флешка дійсно на всі випадки життя. Якщо ти спробував/ла зробити так як я, думаю, ти отримаєш задоволення. На все добре!

Раджу прочитати:

Коментарів: 2

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.