Меню категорій

Правильне встановлення VST-плаґінів та інструментів

Як правильно посортувати плагіни в теках, щоб не виникало конфліктів у програмах-хостах? Найкраще розділити їх по архітектурі (розрядності).
Категорії: DAW, VST, бібліотеки

Раніше ми говорили про розрядність систем, хостів та плаґінів. Як же "подружити" всі ці компоненти студії з різною розрядністю?

Нюанси

Оскільки всі сучасні комп'ютери обладнані 64-розрядними процесорами, а також для повноцінної студії потрібно достатньо сильний комп'ютер, то для прикладу будемо брати саме 64-розрядну систему, а також 64-розрядний хост. Дякувати Богу, обидві із програм, які мені сподобалися останнім часом, а саме Presonus Studio One і Cockos Reaper, випускаються з 64-розрядною архітектурою. Тому маємо ось що:

Як я вже говорив раніше, у випадку з Presonus Studio One потрібно встановлювати додатково адаптер jBridge для коректного читання 32-розрядних плаґінів. Cockos Reaper має свій вбудований адаптер і, як на мене, він у нього працює стабільніше. Але, як кажуть, на колір і смак всі фломастери різні…

Ще одна особливість студійних програм полягає в тому, що одні зчитують все, що їм подаси, а потім вибирають, що їм більше підходить, а інші хапають перше-ліпше (не завжди ліпше), а на друге вже й уваги не звертають. Так, якщо хосту Cockos Reaper "підсунути" відразу два різновиди одного і того ж плаґіна з різною розрядністю, він захланно може вхопити і не той, який потрібно.

Саме тому встановлення плаґінів та інструментів повинне розділятися на дві різні папки – 64-розрядні наліво, 32-розрядні – направо 🙂

Процес сортування плаґінів

Оскільки для нас важливіші 64-розрядні плаґіни, основну папку створюємо саме для них. В мене вона лежить просто на диску C:\ і називається класично – VSTPlugins. Якщо у Вас плаґінів трішки менше мільйона, то варто було б вказати цю папочку основною для плаґінів, щоб при встановленні кожен плаґін сам бачив, куди йому встановлюватися, а не питав по вісім разів. Для цього хтось дуже розумний придумав програмку VSTSelect – завантажуйте та радійте: запускаєте програму, розпаковуєте в будь-яке зручне місце аж двічі, а потім просто вказуєте на свою папку C:\VSTPlugins, чи як вона там у Вас називається.

Звантажити VSTSelect.exe Звантажити

Додаткова папка створюється на випадок, якщо програма пропонує встановити версії плаґіна обидвох розрядностей. Тоді 64bit ставимо в нашу C:\VSTPlugins, а 32bit запихаємо від очей подалі, наприклад, у C:\Program Files (x86)\Vstplugins.

Бібліотеки окремо

Прошу звернути увагу на те, що багато представників VST-інструментів мають свої величезні бібліотеки зі семплами. Згромадивши це все багатство у папку з плаґінами, Ви доб'єтеся того, що сам хост (DAW, Presonus Studio One, Cockos Reaper etc.) буде завантажуватися добрих півгодини (жартую – трішки менше, але все одно). Тому уважно слідкуйте за ходом встановлення, і коли бачите питання від програми "куди ж би це мені встановити бібліотеку?", відразу посилайте її подалі від каталога з плаґінами. Можна взагалі створити окрему папку для бібліотек на іншому диску, як це зробив я.

Після цього у Вашому хості вкажіть потрібну папку з VST, і він автоматично зчитає з неї всі плаґіни та інструменти. Нижче показано, як це зробити в Cockos Reaper, в інших програмах, думаю, розберетеся 😉

Раджу прочитати:

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.