VST-плагіни – допоміжні програми, що використовуються в кожній домашній студії звукозапису і майже в кожній професійній. Технологію VST придумала у 1996 році компанія Steinberg, автор знаменитого секвенсора Cubase. Абревіатура VST розшифровується як "virtual studio technology" (українською – віртуальна студійна технологія).
Поняття "плагін" дає зрозуміти, що дані програми самі по собі не можуть працювати, а лише розширюють можливості основної програми – секвенсора (DAW). Саме тому програма Cubase і стала такою популярною – її розробники вперше застосували VST-плагіни саме у ній.
VST-плагіни (VST)
Фактично VST-плагіни – це бібліотеки різноманітних звукових ефектів, таких як еквалайзер, ревербератор, компресор та інші, які можна включити в трек із записаним звуком, таким чином забезпечивши додаткову обробку звуку після запису, а також зведення та кінцевий мастеринг треку.
VST-інструменти (VSTi)
Окрема категорія плагінів – VST-інструменти – дозволяє відтворити в домашніх умовах звучання будь-якого інструменту. Ти можеш зіграти мелодію на спеціальній MIDI-клавіатурі, а плагін відтворюватиме її інструментом, який ти сам обереш.
Щось подібне до гри на клавішному інструменті-самограї, які повсюди використовують весільні музиканти, але тут ти підставляєш звуки із величезної кількості бібліотек, інколи об'ємом понад 200 Гб. Такого багатого набору звуків немає в жодному електронному інструменті. Також хороші дорогі бібліотеки дозволяють відтворити інструменти з такою якістю, що ти не відрізниш їх на слух від справжнього живого інструмента.
Узагальнення
Що ж ми отримуємо в результаті? Секвенсор записує звук, з MIDI-клавіатури ти дограєш партії інструментів, потім обробляєш все це VST-плагінами, і вкінці рендериш це все у готовий звуковий формат (WAV, MP3 тощо).
VST-плагіни та інструменти у переважній більшості платні, та й коштують досить недешево, від 30 до 1000 з гаком "зелених". Але можна знайти й недорогі, або навіть зовсім безкоштовні варіанти плагінів.
Нещодавно, коли я видалив із комп'ютера всю свою бібліотеку піратського софту, я почав шукати безкоштовні альтернативи платних програм, тому маю трохи інформації, з якою поступово буду ділитися з тобою на цьому сайті. Заходь частіше, друже, буде цікаво!
Прокоментувати
На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.