Блоґ

До Пилата

Виконується у Велику П’ятницю.

Чотириголосна партитура для мішаного хору.

Передруковано для хору “Благовіст” храму Святого Великомученика Юрія м. Рава-Руська.
Обсяг – 1 сторінка. Формат: PDF

У попередній статті ми встановлювали на систему Linux Mint (Ubuntu) локальний сервер. Без жодних зусиль таким способом можна створити один сайт, але не більше. Щоб розгорнути на своєму локальному сервері кілька сайтів, потрібно зробити ще декілька речей. Розглянемо їх детально.

Не буду лити багато водички, відразу приступимо до діла. Отож, для підняття локального сайту нам потрібно:

  1. Веб-сервер
  2. База даних
  3. Обробник скриптів

З різних причин інколи виникає потреба приховати певні бази даних зі списку phpMyAdmin. Наприклад, відразу після встановлення ми можемо побачити у списку відразу п’ять баз даних, які просто візуально заважають при роботі, але видаляти їх в принципі не можна:

Часом трапляється ситуація, коли операційна система перестала завантажуватися, а для того, щоб виправити ситуацію, необхідно просто змінити якийсь параметр у системному реєстрі. Виходить таке собі замкнуте коло: система не завантажується, бо потрібно зробити поправку у реєстрі, а реєстр неможливо відкрити, бо не завантажується система 😀

Працював я тут собі кілька днів із певним сайтом, і раптом при наступному вході в phpMyAdmin на екран полізли помилки, як здалося на перший погляд, в незліченній кількості. Наприклад, отакі:

Вчора мені переслали електронною поштою трек, з яким мені потрібно було трохи попрацювати. Можете уявити мою реакцію, коли я побачив у Gmail отаке?

Мова знову піде про нюанси використання відразу двох систем на одному комп’ютері. І зараз я спробую описати, як діяти, коли одна система «затерла» іншу при встановленні.

Використання декількох операційних систем на одному комп’ютері іноді призводить до їх конфліктів між собою, коли вони використовують ті ж самі ресурси. Іноді це стосується таких простих речей як час. Навіть такі популярні ОС для ПК, як Windows і Ubuntu (Linux Mint), можуть не порозумітися і постійно змінювати час один одного на некоректний.

Хто бував на моєму блозі раніше, той бачив, що я часом виставляю ноти чи тексти пісень у форматі PDF. Для того, щоб документ можна було переглянути просто на сайті, не звантажуючи до себе на комп’ютер, я користуюся плагіном PDF Viewer.

Нещодавно я обіцяв поділитися цікавим способом оформлення кнопки-бургера на сайті. Прийшов час це нарешті зробити

За основу візьму код із попередньої демонстрації, а саме зі статті Як із допомогою JavaScript змінити клас елемента. Трішки змінимо самий перший рядок, а саме

Як відомо, специфіка набору нот для баяна чи акордеона полягає у тому, що часто потрібно розставити зміни міху та аплікатуру, а також врахувати особливості гри на готовій басовій системі, тобто позначки акордів від іншого басу. В кожній із програм для набору партитур свої нюанси такого набору. Сьогодні розглянемо такі можливості у програмі LilyPond.