Меню категорій

Найкраща програма для скріншотів у Linux

Чим заскріншотити екран, його частину чи якесь певне вікно, якщо у Вас операційна система Linux? Найкраща програма для скріншотів – Shutter.

Чим заскріншотити екран, його частину чи якесь певне вікно, якщо у Вас операційна система Linux? Найкраща програма для скріншотів – Shutter.

Ось пишу для Вас статтю, і треба продемонструвати певну частину свого дисплея, вказати на якусь цікаву фішку, допомогти знайти якийсь елемент у меню і т. п. Для всього цього потрібна програма, що знімає скріншоти. Якщо Вам це потрібно один-два рази в місяць, то Вам вистачить штатної програмки, яка постачається із кожним дистрибутивом Linux. А якщо Ви займаєтесь цим по кілька разів у день, то хочеться побільше зручності.

У цьому випадку Вам найкраще підійде Shutter – мабуть, дійсно найкраща програма для скріншотів у Linux.

найкраща програма для скріншотів

Shutter – найкраща програма для скріншотів

Встановлюється дуже просто – або через Synaptic, або через термінал:

sudo apt install shutter

Після встановлення з’являється у меню “Інструменти”:

найкраща програма для скріншотів

Після першого запуску Ви помітите, що два пункти на панелі завдань програми у Вас неактивні – це вбудований редактор та інструмент для зняття веб-сайтів:

найкраща програма для скріншотів

Щоби встановити вбудований редактор, вводимо у терміналі:

sudo apt install libgoo-canvas-perl

А для встановлення інструмента для знімків веб-сайтів:

sudo apt install gnome-web-photo

У нових версіях Ubuntu та Linux Mint виникають проблеми із цими двома пакетами. Як боротися із проблемою, описано тут.

Все, найкраща програма для скріншотів Shutter повністю функціонує. Але… Коли Ви натискаєте на клавіатурі кнопку PrintScreen, все одно запускається стандартна програма для скріншотів.

Щоби виправити цю ситуацію, ідемо в налаштування гарячих клавіш (в кожній оболонці ця опція в іншому місці, тому спробуйте пошукати самі, якщо не знайдете – пишіть, допоможу). Тут потрібно переназначити гарячі клавіші. Отже:

  • Для знімку цілого екрану прописуємо
    shutter -f
  • Для знімку самостійно обраної ділянки:
    shutter -s
  • Для знімку активного вікна:
    shutter -a

І для кожної команди назначаєте свою гарячу клавішу. Наприклад, я переназначив стандартні PrtScr, Shift+PrtScr та Ctrl+PrtScr відповідно, а стандартна програма для скріншотів тепер запускається тільки через меню. В ідеалі програму для скріншотів, яка постачається разом із системою, краще видалити – а навіщо Вам лишнє сміття в системі? Мабуть, у мене й дійдуть до цього руки згодом, а поки-що я залишив усе, як є – на тимчасовій тестовій системі воно мені не заважає 😉

Сподіваюся, інформація була для Вас корисною, на все добре!

Прокоментувати