Найкраща програма для скріншотів у Linux

Чим заскріншотити екран, його частину чи якесь певне вікно, якщо у Вас операційна система Linux? Найкраща програма для скріншотів – Shutter.

Чим заскріншотити екран, його частину чи якесь певне вікно, якщо у Вас операційна система Linux? Найкраща програма для скріншотів – Shutter.

Ось пишу для Вас статтю, і треба продемонструвати певну частину свого дисплея, вказати на якусь цікаву фішку, допомогти знайти якийсь елемент у меню і т. п. Для всього цього потрібна програма, що знімає скріншоти. Якщо Вам це потрібно один-два рази в місяць, то Вам вистачить штатної програмки, яка постачається із кожним дистрибутивом Linux. А якщо Ви займаєтесь цим по кілька разів у день, то хочеться побільше зручності.

У цьому випадку Вам найкраще підійде Shutter – мабуть, дійсно найкраща програма для скріншотів у Linux.

найкраща програма для скріншотів

Shutter – найкраща програма для скріншотів

Встановлюється дуже просто – або через Synaptic, або через термінал:

sudo apt install shutter

Після встановлення з’являється у меню “Інструменти”:

найкраща програма для скріншотів

Після першого запуску Ви помітите, що два пункти на панелі завдань програми у Вас неактивні – це вбудований редактор та інструмент для зняття веб-сайтів:

найкраща програма для скріншотів

Щоби встановити вбудований редактор, вводимо у терміналі:

sudo apt install libgoo-canvas-perl

А для встановлення інструмента для знімків веб-сайтів:

sudo apt install gnome-web-photo

Все, найкраща програма для скріншотів Shutter повністю функціонує. Але… Коли Ви натискаєте на клавіатурі кнопку PrintScreen, все одно запускається стандартна програма для скріншотів.

Щоби виправити цю ситуацію, ідемо в налаштування гарячих клавіш (в кожній оболонці ця опція в іншому місці, тому спробуйте пошукати самі, якщо не знайдете – пишіть, допоможу). Тут потрібно переназначити гарячі клавіші. Отже:

  • Для знімку цілого екрану прописуємо
    shutter -f
  • Для знімку самостійно обраної ділянки:
    shutter -s
  • Для знімку активного вікна:
    shutter -a

І для кожної команди назначаєте свою гарячу клавішу. Наприклад, я переназначив стандартні PrtScr, Shift+PrtScr та Ctrl+PrtScr відповідно, а стандартна програма для скріншотів тепер запускається тільки через меню. В ідеалі програму для скріншотів, яка постачається разом із системою, краще видалити – а навіщо Вам лишнє сміття в системі? Мабуть, у мене й дійдуть до цього руки згодом, а поки-що я залишив усе, як є – на тимчасовій тестовій системі воно мені не заважає 😉

Сподіваюся, інформація була для Вас корисною, на все добре!

Якщо ви виявили орфографічну помилку, будь ласка, повідомте мені. Виділіть текст із помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

02.06.2017 Linux

Прокоментувати

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: