Меню категорій

Як встановити Windows на Acer Aspire ES15

Тонкощі встановлення операційної системи Windows на ноутбук Acer Aspire ES15. Забудь про MBR та Windows 7 – переходимо до GPT та Windows 10.
Категорії: Windows

Трапився мені в руки один із новіших ноутбуків серії Acer Aspire ES15, а саме Acer Aspire ES1-533-P2WF. Завдання полягало в тому, щоби встановити на нього операційну систему, оскільки він був тільки придбаний, і все, що на ньому стояло, це Linpus Linux без графічної оболонки.

Я без задніх думок підготував завантажувальну флешку, зроблену за своєю ж інструкцією, сміливо вставив її в ноутбук і… Він нічого не побачив…

Як виявилося, ноутбук не підтримує завантаження в Legacy Mode взагалі. Ну, можливо, варто було спробувати перепрошити Bios, але я не захотів ризикувати. Я пішов іншим шляхом.

Legacy Mode немає. Взагалі. Лише UEFI
Legacy Mode немає. Взагалі. Лише UEFI

Встановлення Windows 10 на Acer Aspire ES15 через UEFI

Оскільки про Windows 7 без Legacy Mode навіть думати не хочеться – купа геморою – то ставити будемо Windows 10. До речі, на офіційному сайті драйверів для Windows 7 теж немає – це ще один плюс у сторону Windows 10. Відразу розповім про декілька нюансів, до яких варто підготуватися заздалегідь.

Картинка не моя – забув сфотографувати перед тим, як віддати ноутбук 🙂
Картинка не моя – забув сфотографувати перед тим, як віддати ноутбук 🙂

Ніби все. Образ Windows 10 я записував на флешку за допомогою програми WinSetupFromUSB, все нормально завантажилося по кнопці F12, система встановилася без проблем. Май на увазі, що GPT-розмітка по-своєму розподіляє простір на жорсткому диску. Окрім стандартного відрізка 450Мб для System, створюється ще два маленьких розділи – Recovery та MSR (Reserved). Не зважай на це, системі краще знати, навіщо їй тих кілька сотень лишніх мегабайт 🙂

Система встановилася не надто швидко, але стабільно і без помилок. Маємо на борту Windows 10 на жорсткому диску із розміткою GPT та завантаженням через UEFI.

Наразі до зустрічі! Пиши відгуки 😉

Раджу прочитати:

Коментарів: 14

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.