Я вже неодноразово казав, що на Windows світ клином не став, і можна повноцінно використовувати свій комп'ютер з іншою операційною системою, причому альтернативи часом досить заманливі.
Чому я постійно підіймаю питання вибору операційної системи, якщо всі можуть спокійно користуватися найпопулярнішою Windows? А справа в повному "бардаку" із ліцензуванням програмного забезпечення в Україні. Поглянемо на статистику з сайту https://gs.statcounter.com. Відфільтрувавши рейтинг для настільних систем, що працюють у межах України, бачимо ось таку картину (станом на січень 2021 року):
Як бачиш, 85.94% користувачів мають на борту Windows. При цьому на одному з українських сайтів зазначена отака інформація:
Рівень використання в Україні неліцензійного ("піратського") програмного забезпечення у даний час складає близько 87%, повідомила прес-служба Державного комітету зв'язку та інформатизації (ДКЗІ) України.
https://www.vostok.dp.ua/ukr/infa1/program/lic_soft
З цього випливає, що майже 75% усіх встановлених в Україні операційних систем Windows – нелегальні. І відразу напрошується запитання: чи погоджуєшся ти з моїм твердженням, що 75% населення України – злодії?
Злочини через незнання
Чому я так кажу? Та тому, що деякі люди елементарно не знають, що програмне забезпечення, яке вони використовують, насправді є платним. Одна жіночка мені доводила це таким чином: "Мені син звантажив відеоредактор з інтернету, встановив, і все працює, і грошей не вимагає. То звідки ти взяв, що Adobe Premiere – платна програма?"
А інша частина людей знає, що таке "ламаний" софт, але свідомо користується ним, тому що "всі так роблять, і я буду, мені у Windows зручніше". Таким людям так і хочеться поставити запитання: а якщо завтра всі підуть стрибати зі скелі, ти теж підеш, бо всі так роблять?
Сумісність популярного софту
Ще одне твердження, яке відразу хочеться відкинути. Програми переважно пишуться під Windows і Mac. Неможливо не погодитися з тим, що це правда щодо якогось специфічного вузькоспрямованого софту для дизайнерів, архітекторів і т. д. Але ти бачиш цифри. Невже всі 75% користуються таким софтом? Та навіть якщо так, то вони цим заробляють собі на життя, а отже ЗОБОВ'ЯЗАНІ заплатити за користування такими програмами.
Та насправді з отих 75% більшість використовує Windows тільки для того, щоб погортати сторінки в інтернеті та подивитися фільми на таких же нелегальних онлайн-кінотеатрах. Все це можна робити легально, причому в більшості випадків безкоштовно. Наприклад, використовувати телефони та планшети з Android, який є безплатним. Або встановити на комп'ютер чи ноутбук замість Windows будь-який дистрибутив Linux. Чому будь-який? Та тому що улюблений браузер, переглядач зображень та PDF-файлів, а також медіаплеєр – а це той мінімум, яким в більшості користується населення – можна встановити у будь-якому Linux.
Відео
Щодо відео – не всі улюблені фільми можна подивитися безкоштовно і легально. Але можна знайти та купити за цілком доступною ціною. Наприклад, один із найпопулярніших українських онлайн-кінотеатрів Sweet.tv дуже часто пропонує оренду фільмів за смішною ціною – 1 грн. Якщо тобі шкода однієї гривні, і ти краще підеш шукати фільм на піратському сайті, тільки щоб не платити, то… в мене аргументи закінчилися.
До пори до часу
Коли я розпочинаю розмову на тему піратства з будь-ким, переважно люди "з'їжджають з теми", а дехто навіть пробує покрутити пальцем біля голови, дивлячись на мене. Але я більш ніж впевнений, що це вже ненадовго. Оскільки в пріоритетах держави є вступ до Євросоюзу, одними цінами на продукти не закінчиться. У країнах Європи дуже серйозно борються з цифровим піратством, і скоро ця тенденція дійде й до України. Як то кажуть, я не лякаю, але якщо щось – то я попереджав 😉
Отож, затятим прибічникам піратських Windows дякую за увагу, на цьому все. А тих, хто зацікавився темою та хоче спробувати легальну безкоштовну альтернативу Windows, запрошую переглядати мій сайт частіше, буде багато цікавої інформації на теми безкоштовного софту. Мова переважно ітиме про операційні системи родини Linux та програми для них.
До нових зустрічей!
Прокоментувати
На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.