Меню категорій

Чому пригальмовує відео на Acer Aspire One D270?

На жаль, із плином часу потужності нетбука стало трохи бракувати. У даній статті ми розберемося, чому пригальмовує відео на Acer Aspire One D270.

Власники цього чудового колись нетбука погодяться зі мною, що свого часу це був незамінний похідний робочий інструмент, невеликий за розмірами і досить спритний за швидкістю роботи. На жаль, із плином часу його потужності стало трохи бракувати. В першу чергу це стосується перегляду відео на веб-сторінках. У даній статті ми розберемося, чому пригальмовує відео на Acer Aspire One D270.

А вся справа у двох аспектах: перше – невелика на даний момент потужність технічних параметрів нетбука, друге – високі вимоги до тих же технічних параметрів з боку сучасного програмного забезпечення.

Що ж робити? Не викидати ж такий хороший пристрій тільки через те, що в ньому підгальмовує відео 😀

Виходів є два, і розглядати будемо їх обидва.

Windows. Гірший варіант. Викидаємо все лишнє.

 • Бажано перевстановити систему з нуля, щоб позбутися всіх гальм, викликаних сміттям, що назбиралося з часом. На жаль, це хвороба ОС Windows, тому даний крок рекомендую наполегливо.
 • Встановлюємо тільки драйвери і найнеобхідніше програмне забезпечення, щоб система залишалася мінімально навантаженою. Наприклад, на нетбуку моєї дружини, окрім самої системи, стоїть тільки антивірус та плеєр JetAudio, я навіть жодного офісу не ставив, оскільки на нетбуку він нам не потрібний.
 • Встановлюємо «легкий» браузер. В крайньому випадку підійде й Google Chrome або Opera, але в мене й вони підгальмовували на відеороликах. Тому раджу щось ще легше, наприклад, Maxthon Browser. Він у мене працював на порядок швидше, ніж Google Chrome. Або ще краще – ставити старішу версію браузера, наприклад, Opera 9.01. Але в цьому випадку можуть бути проблеми із коректним відображенням сторінок (деякі веб-розробники не пристосовують дизайни сайтів до підтримки старими браузерами, я відношуся до їх числа, оскільки навіть оцей блог не буде коректно відображатися в тій же Opera 9.01).
 • Перевіряємо, чи пригальмовує відео на Acer Aspire One D270. Гальма повинні зменшитися до мінімуму.
 • Якщо гальма все одно залишилися, пробуємо розглянути другий варіант.

Linux. Кращий варіант. Налаштовуємо раз, і забуваємо про проблеми.

 • Звантажуємо з інтернету будь-який (можна навіть найновіший) образ Linux Lubuntu. Це одна із «найлегших» версій Linux. Плюс до того, ще й безкоштовна ОС.
 • Встановлюємо на наш Acer Aspire One D270.
 • В якості браузера встановлюємо Chromium – це версія Google Chrome
  У терміналі:

  sudo apt install chromium-browser
 • Для перегляду відео у flash-плеєрах веб-сайтів доставляємо плагін:
  • У терміналі:
   sudo leafpad /etc/apt/sources.list
  • У файлі, що відкрився, додаємо вкінці рядок:
   deb http://archive.canonical.com/ubuntu yakkety partner
  • Закриваємо файл.
  • У терміналі:
   sudo apt update
   sudo apt install adobe-flashplugin
 • Насолоджуємося безперебійною роботою відео

Більше не пригальмовує відео на Acer Aspire One D270?

Не забувайте писати відгуки та поширювати дану сторінку у соцмережах.

P.S. Ще один нюанс. Можливо, Ви колись захочете подивитися фільм із жорсткого диска або флешки, в такому випадку за замовчуванням він відкриється у Gnome mPlayer. І тут перше питання, яке у Вас виникне: а чому в повноекранному режимі відео з невеликою роздільною здатністю не розтягується на весь екран, а розміщене по центру екрану? В такому випадку відкрийте налаштування плеєра, клацнувши меню «Правка -> Параметри». Там знайдіть вкладку «Mplayer» і в полі «Додаткові опції до MPlayer:» введіть

-zoom

На цьому все. Приємного перегляду відео!

Прокоментувати