Меню категорій

Віртуальна студія Presonus Studio One

Studio One - додаток для створення музики, який робить звукозапис простим, надаючи користувачеві безліч професійних функцій.
Категорії: DAW, VST, бібліотеки

Отож, із конфігурацією комп'ютера ми розібралися, тепер варто поговорити про те, який вибрати хост, себто основну програму для звукозапису. Хости бувають двох видів: одні працюють тільки з аудіо (Adobe Audition, Sony Sound Forge, Audacity), інші також підтримують стандарт MIDI (Steinberg Cubase/Nuendo, Sonar, Ableton, FL Studio etc.). Нас цікавить другий варіант. Також різні програми мають різну архітектуру. В даному випадку стоїть система Windows 8 64bit, тому будемо вибирати 64-розрядну програму. Серед купи вибору мене найбільше зацікавив проект Presonus Studio One. Чому – поясню в ході написання статті. А поки-що трішки інформації про саму компанію Presonus.

Особливості Presonus Studio One

PreSonus Audio Electronics, Inc – американський виробник обладнання для звукозапису, спеціалізується на виробництві сучасного студійного і концертного обладнання цифрового звукозапису . Компанія була заснована в січні 1995 року інженерами Jim Odom і Brian Smith . PreSonus Audio має патенти на виробництво аналогових схем і розробила понад двадцять нових товарів у цій сфері, має дистрибуторську мережу в більш ніж 55 країнах світу.

Більш відомі за кордоном, ніж на російському ринку, розробки цієї вже досить авторитетної компанії неодноразово отримували нагороди різних спеціалізованих видань, а її вироби користуються величезною популярністю. PreSonus не тільки веде активну науково – дослідницьку діяльність, а й слід правилом суворої експертизи в процесі виробництва. Тому прилади з маркою PreSonus цілком можуть претендувати на роль кращого рішення для студійної і концертної звукозапису.

Ось кілька інноваційних продуктів PreSonus, удостоєних нагород:

DigiMax (2000 ) – перший 8- канальний мікрофонний передпідсилювач з виходом ADAT .
FireStation (2002) – одна з перших FireWire багатоканальних систем комп'ютерного запису, аудіоінтерфейс, який здійснює передачу сигналів "зовнішнього світу" на хард – диск комп'ютера.
Central Station (2004 ) – перший моніторний контролер
FirePod (2004 ) – перша FireWire система запису з 8 мікрофонними передпідсилювачами.
INSPIRE 1394 (2005) – перша компактна FireWire система запису .
FireStudio (2006 ) – перша FireWire система запису з вбудованим пультом.

І трохи, власне, про саму програму.

Presonus Studio One

Studio One – додаток для створення музики, який робить звукозапис, MIDI-секвенсінг та аудіо-мастеринг простим, надаючи користувачеві безліч професійних функцій. Програма забезпечена не тільки всіма професійними функціями, які можуть зустрічатися в інших аналогічних програмах, але також новими розробками, що виділяють Studio One від інших подібних додатків. В основі роботи Studio One лежить механізм автоматичного перемикання між роздільною здатністю обчислень 32 біт і 64 біт з плаваючою комою, яке відбувається в реальному часі, що дозволяє отримати відмінну якість звуку і сумісність із аудіоінтерфейсами ASIO, Windows Audio і Core Audio, включаючи всю лінійку продукції PreSonus. Програма дозволяє робити звукозапис і займатися редагуванням і зведенням музики в єдиному вікні. Studio One підтримує формати плагінів ReWire, VST, AU, включаючи нову специфікацію VST3.

Тепер своїми словами, чому ж я обрав саме цей хост.

Чому Presonus Studio One?

По-перше, програма – один із небагатьох представників свого класу, яка має 64-розрядну архітектуру (вірніше є версії із обидвома архітектурами, це вже на вибір).

По-друге, як відомо, керівник проекту Presonus є вихідцем із німецької фірми Steinberg, програмою якої я користувався перед тим багато років. Логічно було уявити, що він постарається вдихнути у свій новий проект якісь нові та цікаві ідеї. Як виявилося – так і є, я не розчарувався абсолютно.

По-третє, якщо я перед тим багато років працював у Steinberg Nuendo, і мені постійно доводилося лізти в інтернет за довідкою, як зробити ту чи іншу дію, то, запустивши Studio One, я вже через годину почав писати фонограму без будь-яких труднощів чи заминок, пов'язаних із незнанням програми. Там дійсно все під руками, все робиться в одному вікні, і аналогів по простоті роботи я ще не зустрічав.

Є, правда, в програмі декілька несуттєвих мінусів, до яких я, в принципі, відразу звик. Це відсутність нотного редактора (яким я ніколи й не користувався в даного типу програмах), а також функції Step Sequencer (покроковий секвенсор, який дозволяв набирати партію крок за кроком, незалежно від темпу).

Як на мене, із мінусами все, решта функцій влаштовують мене повністю.

Прошу будь-яку фразу, приведену в даній статті, вважати моєю особистою думкою – я зовсім не сперечаюся, що для кожного найкращою буде своя програма. Кажу це тому, що проблема вибору хоста – причина багатьох суперечок у всьому світі. Я ж не збираюся сперечатися, я тільки пробую допомогти зацікавленим.

Дякую за увагу, до зустрічі невдовзі!

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.

Натискаючи кнопку "Підтвердити", ти даєш згоду на використання файлів cookie на твоєму пристрої для поліпшення навігації сайтом та іншими зручними функціями, а також допомагаєш рекламній діяльності третіх сторін. Жодних протиправних дій із твоїми особистими даними з моєї сторони не відбувається. Детальніше за посиланням внизу.

Політика конфіденційності