Меню категорій

Віртуальна студія Presonus Studio One

Studio One - додаток для створення музики, який робить звукозапис простим, надаючи користувачеві безліч професійних функцій.
Категорії: DAW, VST, бібліотеки

Отож, із конфігурацією комп'ютера ми розібралися, тепер варто поговорити про те, який вибрати хост, себто основну програму для звукозапису. Хости бувають двох видів: одні працюють тільки з аудіо (Adobe Audition, Sony Sound Forge, Audacity), інші також підтримують стандарт MIDI (Steinberg Cubase/Nuendo, Sonar, Ableton, FL Studio etc.). Нас цікавить другий варіант. Також різні програми мають різну архітектуру. В даному випадку стоїть система Windows 8 64bit, тому будемо вибирати 64-розрядну програму. Серед купи вибору мене найбільше зацікавив проект Presonus Studio One. Чому – поясню в ході написання статті. А поки-що трішки інформації про саму компанію Presonus.

Особливості Presonus Studio One

PreSonus Audio Electronics, Inc – американський виробник обладнання для звукозапису, спеціалізується на виробництві сучасного студійного і концертного обладнання цифрового звукозапису . Компанія була заснована в січні 1995 року інженерами Jim Odom і Brian Smith . PreSonus Audio має патенти на виробництво аналогових схем і розробила понад двадцять нових товарів у цій сфері, має дистрибуторську мережу в більш ніж 55 країнах світу.

Більш відомі за кордоном, ніж на російському ринку, розробки цієї вже досить авторитетної компанії неодноразово отримували нагороди різних спеціалізованих видань, а її вироби користуються величезною популярністю. PreSonus не тільки веде активну науково – дослідницьку діяльність, а й слід правилом суворої експертизи в процесі виробництва. Тому прилади з маркою PreSonus цілком можуть претендувати на роль кращого рішення для студійної і концертної звукозапису.

Ось кілька інноваційних продуктів PreSonus, удостоєних нагород:

DigiMax (2000 ) – перший 8- канальний мікрофонний передпідсилювач з виходом ADAT .
FireStation (2002) – одна з перших FireWire багатоканальних систем комп'ютерного запису, аудіоінтерфейс, який здійснює передачу сигналів "зовнішнього світу" на хард – диск комп'ютера.
Central Station (2004 ) – перший моніторний контролер
FirePod (2004 ) – перша FireWire система запису з 8 мікрофонними передпідсилювачами.
INSPIRE 1394 (2005) – перша компактна FireWire система запису .
FireStudio (2006 ) – перша FireWire система запису з вбудованим пультом.

І трохи, власне, про саму програму.

Presonus Studio One

Studio One – додаток для створення музики, який робить звукозапис, MIDI-секвенсінг та аудіо-мастеринг простим, надаючи користувачеві безліч професійних функцій. Програма забезпечена не тільки всіма професійними функціями, які можуть зустрічатися в інших аналогічних програмах, але також новими розробками, що виділяють Studio One від інших подібних додатків. В основі роботи Studio One лежить механізм автоматичного перемикання між роздільною здатністю обчислень 32 біт і 64 біт з плаваючою комою, яке відбувається в реальному часі, що дозволяє отримати відмінну якість звуку і сумісність із аудіоінтерфейсами ASIO, Windows Audio і Core Audio, включаючи всю лінійку продукції PreSonus. Програма дозволяє робити звукозапис і займатися редагуванням і зведенням музики в єдиному вікні. Studio One підтримує формати плагінів ReWire, VST, AU, включаючи нову специфікацію VST3.

Тепер своїми словами, чому ж я обрав саме цей хост.

Чому Presonus Studio One?

По-перше, програма – один із небагатьох представників свого класу, яка має 64-розрядну архітектуру (вірніше є версії із обидвома архітектурами, це вже на вибір).

По-друге, як відомо, керівник проекту Presonus є вихідцем із німецької фірми Steinberg, програмою якої я користувався перед тим багато років. Логічно було уявити, що він постарається вдихнути у свій новий проект якісь нові та цікаві ідеї. Як виявилося – так і є, я не розчарувався абсолютно.

По-третє, якщо я перед тим багато років працював у Steinberg Nuendo, і мені постійно доводилося лізти в інтернет за довідкою, як зробити ту чи іншу дію, то, запустивши Studio One, я вже через годину почав писати фонограму без будь-яких труднощів чи заминок, пов'язаних із незнанням програми. Там дійсно все під руками, все робиться в одному вікні, і аналогів по простоті роботи я ще не зустрічав.

Є, правда, в програмі декілька несуттєвих мінусів, до яких я, в принципі, відразу звик. Це відсутність нотного редактора (яким я ніколи й не користувався в даного типу програмах), а також функції Step Sequencer (покроковий секвенсор, який дозволяв набирати партію крок за кроком, незалежно від темпу).

Як на мене, із мінусами все, решта функцій влаштовують мене повністю.

Прошу будь-яку фразу, приведену в даній статті, вважати моєю особистою думкою – я зовсім не сперечаюся, що для кожного найкращою буде своя програма. Кажу це тому, що проблема вибору хоста – причина багатьох суперечок у всьому світі. Я ж не збираюся сперечатися, я тільки пробую допомогти зацікавленим.

Дякую за увагу, до зустрічі невдовзі!

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.