Меню категорій

VSTi. Семплер Kontakt 5

KONTAKT - стандарт в програмному семплуванні з 43 Гб бібліотекою, що включає більше 1000 семплованих інструментів на всі випадки життя.
Категорії: DAW, VST, бібліотеки

В минулих статтях ми поговорили про вибір робочої станції, а також про правильне встановлення VST-плаґінів та інструментів. Прийшов час познайомитися із власне найпопулярнішими плаґінами.

Почнімо ж із основи основ – програмного семплера Kontakt від німецької фірми Native Instruments. Чому він такий важливий – а тому, що з його допомогою ми можемо використовувати звуки будь-яких живих та електронних музичних інструментів, записаних та засемплованих у найвідоміших студіях та концертних залах світу.

Особливості Kontakt 5

У 2002 році, коли побачила світ перша версія KONTAKT, семплування вже стало невід'ємною частиною сучасної музики, завдяки пануванню апаратних семплерів, ціни на які кусалися навіть для більшості професійних музикантів. Компанія Native Instruments розробила куди більш економічне рішення, і завоювала ринок з найпершою версією KONTAKT – гнучкого програмного семплера, що перевершує апаратні аналоги, як в плані опцій, так і в плані ціни. KONTAKT забезпечує безліч унікальних функцій, наприклад, просунутий двигунець скриптів для реалізації реалістичних інструментальних артикуляцій і можливість створення користувацьких інтерфейсів інструментів. На сьогодні KONTAKT – це стандарт в програмному семплуванні з 43 гігабайтною бібліотекою, що включає більше 1000 семплованих інструментів на всі випадки життя. Неперевершений потенціал управління семплами, студійні ефекти і фільтри, а також унікальні опції редагування забезпечують повний арсенал професійного саунд-дизайну. На сьогоднішній день на платформі KONTAKT доступні тисячі сторонніх семплових бібліотек і майже 30 бібліотек від Native Instruments.

Інтерфейс

Поглянемо зблизька на інтерфейс семплера.

  1. Кнопочка, яка відповідає за додавання нових звукових бібліотек у семплер. Натискаєш, вибираєш папку із бібліотекою, і вона з'являється у списку нижче.
  2. Власне, список уже доданих раніше бібліотек.
  3. Бібліотека, яка вже завантажена в семплер і готова до використання. Зверни увагу на значення параметра Output – він вказує, на якому каналі буде оброблятися звук даної бібліотеки (детальніше у відео нижче).
  4. Список вихідних каналів. Як правильно їх налаштувати, теж дивись у відео нижче.
  5. Віртуальна клавіатура семплера. Виконувати щось на ній, звичайно, незручно, краще використовувати midi-клавіатуру, але для того, щоб подивитися, який діапазон в інструментів, які додаткові функції призначені клавішам, а також чи грає інструмент взагалі, ця клавіатура цілком годиться.

Якщо поглянути глобально, то весь порядок роботи такий: відкриваємо програму-хост (у нашому випадку – Cockos Reaper), в неї завантажуємо VST-версію семплера Kontakt 5, а з нього вже відкриваємо раніше чесно куплені бібліотеки зі звуками.

Отож, кладемо ручки на коліна і дивимося відеоролик на тему "Як правильно налаштувати розподіл вихідних каналів для Kontakt 5 у програмі Cockos Reaper.

Ціна

Ціна на даний продукт реально "кусається" – 400$, але гляньмо правді у вічі – воно того варте. За допомогою одного Kontakt 5 можна писати повноцінну хорошу музику, не шукаючи більше ніяких плагінів. Взагалі. Тому що Kontakt – це ціла екосистема, самодостатня і без прогалин. Для Kontakt на сьогодні можна знайти бібліотеку із БУДЬ-ЯКИМ звуком. Не віриш? Напиши мені, що тобі знайти 😉

Раджу прочитати:

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.