Меню категорій

Вибираємо недорогу, але хорошу DAW

Як вибрати програму для звукозапису (DAW), яка має всі необхідні тобі функції, не заплативши за неї шалену суму? Спробуємо знайти разом!
Категорії: DAW, VST, бібліотеки

Нещодавно один мій колега запитав мене: "Якою програмою можна писати музику, щоб звук був наближений до живого?" Я відразу зрозумів, що йдеться про студійну програму, яка має і функції запису звуку, і засоби роботи з віртуальними інструментами. Що ж, розглянемо найкращі приклади таких програм з єдиною умовою – софт має бути повністю безкоштовним, або коштувати зовсім недорого. Такий собі бюджетний варіант домашньої студії звукозапису.

1. Audacity

Audacity

У програмі присутній хороший набір інструментів для запису з лінії та мікрофона та подальшої обробки. Достойна альтернатива платному Adobe Audition, найпопулярнішому, але дорогому аудіоредактору.

На жаль, програма не підтримує технології VST, а також не вміє працювати із драйверами ASIO для звукових карт.

Зате Audacity однаково гарно працює як у Windows, так і в Linux системах.

Спробувати Audacity

2. Presonus Studio One Prime

Presonus Studio One Prime

Studio One Prime – дуже сильно урізана версія прекрасного секвенсора Presonus Studio One. Базовий запис звуку і навіть експорт результату в різні формати тут, звичайно присутній. Також до набору входять 9 плагінів, 1 інструмент і базова бібліотека звуків Presonus, що е може не тішити. Але є один величезний мінус. Початкова версія взагалі не підтримує сторонніх плагінів, а це означає, що ти маєш у розпорядженні лише отих 9 плагінів, а про всі свої VST та VSTi можеш забути. Або заплатити 400 "зелених" за повну версію програми.

Зате ти можеш записувати та редагувати необмежену кількість аудіо та міді доріжок. А це плюс у порівнянні з іншими урізаними версіями програм – переважно вони дозволяють створити не більше восьми доріжок одного типу.

Спробувати Presonus Studio One Prime

3. Steinberg Cubase Le

Steinberg Cubase Le

Ще одна урізана програма. Тут конкретно вказано, що ти можеш використовувати максимум 16 аудіо та 24 міді треків. Також у комплекті 23 VST3-ефекти та підтримка сторонніх VST-плагінів. Тобто фактично ти можеш повноцінно писати в цьому секвенсорі достойну музику. Але є один нюанс: Cubase Le постачається тільки у комплекті з різними апаратними пристроями, такими як звукові карти, цифрові робочі станції тощо.

Дізнатися більше про Steinberg Cubase Le

4. Ableton Live Lite

Ableton Live Lite

Черговий хороший софт для роботи з музикою. Хоча тут дуже суттєве обмеження – лише 8 треків на цілий проєкт – та інших функцій аж забагато. Підтримка VST, різних звукових форматів, виконання в реальному часі та ін. Цікава фішка: програма читає без перебору VST-плагіни 32 і 64 бітності, але є один нюанс: якщо в тебе встановлений той самий плагін в обох розрядностях, то Ableton швидше за все побачить тільки 32-розрядний, навіть якщо сам він 64-розрядний. Тому варто розкидати плагіни в різні каталоги і не давати програмі доступу до "не його" плагінів.

Спробувати Ableton Live Lite

5. Cakewalk by BandLab

Cakewalk by BandLab

Одна із програм на ринку, яка взагалі не має платної версії. Компанія BandLab просто викупила програму Cakewalk SONAR разом із її розробниками, викинула всі розмежування на версії, залишивши тільки повну версію Platinum, і виставила програму у вільний доступ.

Хоча софт працює виключно у Windows, як і його платний попередник, зате розробник пропонує встановити додатково (теж безкоштовно) 5 прекрасних VST-інструментів, а саме:

За такий великий набір безкоштовних опцій я настійливо рекомендую хоча б звернути увагу на цю програму.

Спробувати Cakewalk by BandLab

6. Cockos Reaper

Cockos Reaper

А ця програма не є безкоштовною. В ній присутній демо-період тривалістю 60 днів, після цього потрібно оплатити 60 у.о., якщо ти хочеш придбати Reaper для особистого користування, або якщо програма купується для студії, яка заробляє не більше, ніж 20 000 у.о. в рік, або якщо покупець – освітня організація. В іншому випадку доведеться заплатити 225 у.о.

Якщо порівняти з рештою платного софту, Reaper – найдешевша DAW без жодних обмежень і з величезною кількістю корисних функцій. Програма читає на льоту усі типи плагінів будь-якої розрядності, причому усі разом. Тобто у випадку, описаному вище, якщо ти маєш той самий плагін в обидвох розрядностях, то Reaper прочитає обидва варіанти без жодних проблем. Ця фішка вигідно виділяє Reaper з решти подібних програм.

Спробувати Cockos Reaper

7. Ardour

Ardour

Найпопулярніша DAW для Linux-похідних систем, вона також досить гарно працює у Windows. Програма розповсюджується із відкритим джерельним кодом і є повністю безкоштовною. Підтримує велику кількість різноманітних плагінів, як для Windows, так і для Linux-систем. Але таких фокусів із розрядністю, як Reaper, не вміє – потрібен сторонній bridge.

Спробувати Ardour

Висновок

З усього набору кожна програма варта хоч якоїсь уваги, але для моїх особистих потреб абсолютно підходять лише три програми. Отож, якщо ти щасливий власник ліцензійної Windows, то обирай між Cakewalk by BandLab або Reaper, а користувачам Linux раджу Ardour, або знову той же Reaper.

Коментарі вітаються 😉

Раджу прочитати:

Прокоментувати

На сайті відображається лише твоє ім'я та коментар. Електронна пошта зберігається виключно для зв'язку з тобою за потреби та в жодному разі не передається стороннім особам.

Цей сайт захищений системою reCAPTCHA від Google. Політика конфіденційності та Загальні положення та умови.